FIE допустила вісьмох фехтувальників РФ і Білорусі на ЧС-2023. Одна з росіянок вподобала фото з провоєнною символікою РФ

FIE допустила вісьмох фехтувальників РФ і Білорусі на ЧС-2023. Одна з росіянок вподобала фото з провоєнною символікою РФ

FIE допустила вісьмох фехтувальників РФ і Білорусі на ЧС-2023. Одна з росіянок вподобала фото з провоєнною символікою РФ
Російська рапіристка Лейла Пірієва. Фото: FIE

Україна фігурує в заявках усіх індивідуальних турнірів.

Вісім "нейтральних" фехтувальників та фехтувальниць з Росії та Білорусі пройшли до заявки чемпіонату світу-2023. Їх список наводить Міжнародна федерації фехтування (FIE).

Ще у травні президент італійського НОК Джованні Малаго заявляв, що на чемпіонат світу в Мілані за оновленими рекомендаціями Міжнародного олімпійського комітету не допустити 28 спортсменів з РФ та Білорусі. Тоді йшлося, що в турнірі зможуть взяти участь 11 фехтувальників з двох країн.

З восьми фехтувальників сім є росіянами. По два представники РФ, що виступатимуть в Італії під нейтральним прапором, заявлені на жіночі змагання з шаблі, чоловічі та жіночі турніри в шпазі. Лейла Пірієва стане єдиною росіянкою в жіночих змаганнях з рапіри.

Ще одна спортсменка, білоруска Марьяна Марусенка, змагатиметься в Мілані у жіночій шпазі.

Канал UkrSportBase звертає увагу, що рапіристка Пірієва на тлі повномасштабної війни вподобала в Instagram публікацію від листопада 2022 року із провоєнною символікою РФ: літерами Z та V у кольорах "георгіївської стрічки" та російського прапора.

Таким чином 20-річна Пірієва, віцечемпіонка юніорського ЧС-2013, могла порушити одну з умов МОК для допуску "нейтральних" росіян до міжнародних змагань — непідтримку російського вторгнення до України.

"Обмеження й зобов'язання, які до них застосовуються, були настільки прискіпливими до росіян та білорусів, що з 39 спортсменів, які подавали заявки на чемпіонат, лише 11 зможуть змагатися", — розповідав про критерії відбору в травні італієць Малаго.

На новину про допуск Пірієвої відреагувала в соцмережах лідерка збірної України, шаблістка Ольга Харлан.

"FIE, ви й досі розповідаєте про «нейтралітет»?", — написала українка в Instagram.

Чи змагатиметься на чемпіонаті Україна

Українські спортсмени присутні в заявках різних дисциплін світової першості-2023, попри оголошений раніше бойкот міжнародних турнірів, в яких братимуть участь росіяни та білоруси.

У кожній з шести індивідуальних дисциплінах збірна Україна має в заявці по чотири представники.

  • Шпага / жінки: Джоан-Фейбі Бежура, Інна Бровко, Влада Харькова, Дар'я Варфоломєєва
  • Шабля / чоловіки: Василь Гумен, Олексій Стаценко, Юрій Цап, Андрій Ягодка
  • Шпага / чоловіки: Євген Макієнко, Ігор Рейзлін, Володимир Станкевич, Ян Сич
  • Рапіра / жінки: Катерина Ченцова, Крістіна Петрова, Аліна Полозюк, Ольга Сопіт
  • Рапіра / чоловіки: Даниїл Гойда, Євген Лазаренко, Андрій Погребняк, Клод Юнес
  • Шабля / жінки: Юлія Бакастова, Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька

На момент публікації новини Національна федерація фехтування України не коментувала потрапляння росіян та білорусів до заявки ЧС-2023.

Світова першість у Мілані триватиме впродовж 22-30 липня.

На початок