Протирадіаційне укриття, яке ОСББ віддало підприємцю, суд повернув громаді на Рівненщині

Протирадіаційне укриття, яке ОСББ віддало підприємцю, суд повернув громаді на Рівненщині

Касаційний цивільний суд повернув у власність Корецької громади на Рівненщині протирадіаційне укриття. У 2018 році члени ОСББ, попри відсутність таких повноважень, прийняли рішення передати сховище місцевому підприємцю, повідомляють в обласній прокуратурі.

Підприємець мав облаштувати двір та прибудинкову територію за передане підвальне приміщення на одній з центральних вулиць Корця. Йдеться про магазин, торговельні зали та допоміжні приміщення, загальною площею майже 90 кв. м.

У 2022 році районний суд визнав за підприємцем право власності на це нерухоме майно, повідомила речниця обласної прокуратури Оксана Жужельська.

"Прокурори встановили, що за тією ж адресою знаходиться протирадіаційне укриття на 120 осіб, а законодавством встановлено пряму заборону на відчуження об'єктів цивільного захисту. Натомість нині підвал використовують як приміщення для господарських речей, він перебуває у незадовільному стані та оцінюється як обмежено готовий", — розповіла жінка.

З її слів, житловий будинок об’єднанню співвласників переданий на баланс, але не в приватну власність. Відтак ОСББ не мало права передавати будь-які приміщення третім особам без рішення органу місцевого самоврядування.

Окружна прокуратура звернулась до апеляційного суду Рівненської області із апеляційною скаргою, аби скасували рішення Корецького райсуду в частині передачі протирадіаційного укриття у приватну власність. З доводами прокурорів апеляційний суд погодився та рішення суду першої інстанції скасував.

Підприємець не погодився з таким рішенням та оскаржив його до Касаційного цивільного суду, однак вища та остання інстанція не задовольнила його апеляцію.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок