Дитячу книжку про війну надрукують шрифтом Брайля

Дитячу книжку про війну надрукують шрифтом Брайля

Дитячу книжку про війну надрукують шрифтом Брайля
Колаж на основі обкладинки книги "Таємні історії маленьких і великих перемог". Суспільне Культура

Видавництво "Книголав" надрукує збірку оповідань "Таємні історії маленьких і великих перемог" шрифтом Брайля. 20 примірників казок Тані Стус вийдуть в універсальному дизайні: зі шрифтом Брайля та звичайним плоским шрифтом. Про це повідомляє Укрінформ.

У видавництві "Книголав" поділилися, що під час "Книжкового Арсеналу" вони зібрали 20 тисяч гривень для друку книжки в універсальному дизайні (шрифт Брайля і плаский шрифт).

Примірники "Таємних історій маленьких і великих перемог", надруковані шрифтом Брайля, передадуть до бібліотек та спеціалізованих закладів освіти.

Про книжку

"Таємні історії маленьких і великих перемог" — збірка, що складається з 10 оповідань про дитячий досвід проживання російсько-української війни. У кожній історії реальне переплітається з фантастичним, що допомагає рефлексувати про справжні трагічні події крізь призму казкового сприйняття. Історії стосуються втрати дому, переїзду, туги за рідними, агресії, ставлення до інвалідності, загибелі захисників України, очікування перемоги тощо.

"Коли вже просто немає слів, мусимо їх знаходити та промовляти до своїх дітей. Мусимо бути для них видимими й відчутними, надійними сяючими маяками", — поділилася письменниця Таня Стус.

Книга створена у співпраці з дитячою сімейною психологинею Світланою Ройз. Вона консультувала авторку про психологічні нюанси, а також написала передмову для дорослих.

"У цій книжці оживають і розповідають свої історії квіти, рюкзак, навіть страшна ракета. За допомогою цих посередників дитина отримує можливість м’яко торкнутися спогадів і можливих тривог та обережно вирушити до зцілення", — прокоментувала книжку Світлана Ройз.

Презентація аудіоверсії книжки відбулась у жовтні 2022 року. Аудіоформат "Таємних історій маленьких і великих перемог" створили у співпраці з вітчизняною аудіокнигарнею “АБУК” та міжнародним медіасервісом MEGOGO. Озвучила казки українська співачка Alyosha.

У лютому 2023 року збірка вийшла в паперовому форматі.

Про авторку Тетяну Стус

Вона — засновниця інтернет-ресурсу про українську дитячу книгу BaraBooka, дитяча письменниця та психологиня. Авторка таких творів для наймолодших читачів, як "Біла, синя та інші", "Їжак Вільгельм", "Де Ойра?", "Письмонавтика", "Моя ба", "Панночка" тощо.

Окрім цього, Таня Стус — очільниця Лабораторії дитячого читання Національного центру "Мала академія наук України", головна редакторка видавництва "Мала академія", керівниця проєкту "Живі Письменники".

Також авторка ініціює проведення лекцій та публічних дискусій про те, як пояснювати дітям події війни.

Дитячу книжку про війну надрукують шрифтом Брайля
Письменниця Таня Стус. BaraBooka

Шрифт Брайля — це унікальний рельєфно-крапковий шрифт, що базується на комбінаціях шести крапок. Він допомагає людям із порушеннями зору читати та писати, спілкуватись і здобувати освіту.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок