Збирав сміття у квартирі: Рівнерада програла два суди щодо виселення чоловіка

Збирав сміття у квартирі: Рівнерада програла два суди щодо виселення чоловіка

У Рівному чоловік збирає сміття у квартирі
Вигляд на вікно мешканця квартири на Набережній у 2016 році. Фото: архів Суспільне Рівне

Рівнерада програла апеляцію у справі про виселення мешканця з квартири, що є власністю громади. Спір пов'язаний з тим, що чоловік захарастив житло побутовим сміттям і відходами. З 2016 року з нього системно стягували штрафи, "однак це не дало позитивних результатів", інформує пресслужба апеляційного суду. Скаргу відхилили, бо, на думку суду, Рівнерада не довела, що вжила достатньо заходів для впливу на поведінку відповідача.

Що це за історія

Про чоловіка, який збирає сміття у квартирі п'ятиповерхівки на вулиці Набережній у Рівному, Суспільне розповідало у вересні 2016 року. На сморід від його дій у під'їзді й по інших квартирах нарікали сусіди.

Сюжет Суспільного про захаращену сміттям квартиру

У повідомленні Рівненського апеляційного суду зазначено, що із 2016 року чоловіка системно притягували до адмінвідповідальності за складування у квартирі побутового сміття та відходів. Суд стягував з нього штрафи, однак це "не дало позитивних результатів і не поліпшило поведінку відповідача".

Рівнерада програла: на що зважали суди

Суду відомо, що спірна квартира, у якій зареєстрований та проживає відповідач, належить до комунальної власності територіальної громади Рівного. До житла чоловік з родиною вселився ще 1982 році на підставі рішення виконкому Ровенської міської ради "Про дозвіл на обмін квартирами між громадянами" та відповідного ордера, переїхавши з Донецька. Натомість родина рівнян оселилася в трикімнатній квартирі відповідача", — інформує пресслужба Рівненського апеляційного суду.

Відтак, Рівнерада через суд вирішила виселити чоловіка з квартири. А після відмови у першій інстанції — подала апеляцію:

"Позивач покликався на положення статті 116 Житлового кодексу України. У справі, що переглянув апеляційний суд, позивач не довів, що він, як орган місцевого самоврядування, вжив достатніх заходів впливу на поведінку відповідача, наприклад, шляхом надання йому соціальної підтримки та цільової матеріальної допомоги".

Рівненський апеляційний суд залишив без змін рішення суду попередньої інстанції про відмову міській раді у задоволенні позову про виселення чоловіка без надання іншого жилого приміщення.

Відхиляючи апеляційну скаргу органу самоврядування, суд апеляційної інстанції взяв до уваги обставини справи, а за основу при прийнятті рішення — норми національного та рекомендації міжнародного судочинства.

Суспільне звернулось до міської ради із питанням, чи відстоюватимуть вони свою позицію у інших судових інстанціях.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок