Київський суд відхилив апеляційну скаргу УПЦ стосовно Києво-Печерської лаври

Київський суд відхилив апеляційну скаргу УПЦ стосовно Києво-Печерської лаври

Київський суд відхилив апеляційну скаргу УПЦ стосовно Києво-Печерської лаври
Києво-Печерська Лавра Фото: Олександр Ткаченко/Telegram

Північний апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу УПЦ, в якій просив скасувати рішення Господарського суду міста Києва, аби церковники не заважали роботі комісії. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

24 квітня 2023 року Господарський суд міста Києва задовольнив заяву Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" в якій той просив заборонити УПЦ перешкоджати роботі комісії на території Лаври.

Не погоджуючись з таким рішенням суду представники УПЦ подали апеляційну скаргу, в якій просили скасувати згадане рішення Господарського суду міста Києва.

"За результатами розгляду апеляційної скарги Північним апеляційним господарським судом апеляційну скаргу УПЦ залишено без задоволення, а ухвала Господарського суду міста Києва від 24.04.2023 про забезпечення позову у справі №910/5094/23 залишено без змін", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про роботу Комісії Мінкульту у Лаврі

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою. Представники церкви мали залишити територію Лаври.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном. Проте згодом комісія почала діяти.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень віряни зірвали захисні ролети.

Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".

На початку травня комісія МКІП передала 16 корпусів Лаври у користування заповідника. В УПЦ заявили, що її представники актів приймання-передачі майна не підписували.

На початок