У Полтавській ТГ планують безплатно готувати для ВПО двічі на день замість трьох разів

У Полтавській ТГ планують безплатно готувати для ВПО двічі на день замість трьох разів

У Полтавській ТГ планують безплатно готувати для ВПО двічі на день замість трьох разів
Суспільне Полтава

Переселенці, які проживають у навчальних закладах Полтавської громади, за бажанням переходять на дворазове безплатне харчування замість триразового, як це було раніше. Про це Суспільному розповіла головна спеціалістка департаменту освіти міськради Наталія Веретільник. За її словами, це пов’язано із надлишком їжі, яку готують повари у закладах.

Наталя Рикова з Харківщини проживає з двома дітьми у полтавському дитсадку "Берізка". У навчальному закладі переселенців годували тричі на день. А з травня цього року організували на дворазове харчування, каже жінка.

"Порції дуже великі, якщо комусь не вистачає, добавку можна завжди взяти. Лишається з обіду і з вечері лишається, все це підігрівається. Я дуже задоволена, і діти мої задоволені. І дуже смачно", - каже переселенка з Харківщини Наталя Рикова.

Безкоштовне харчування для переселенців у Полтаві
Порції для переселенців у одному із дитсадків. Суспільне Полтава

"Коли готує кухня, вона готує на певну кількість людей. Люди деякі поспішають на роботу, деякі взагалі не приходили по сніданок. Ця кількість порцій залишається на кухонному блоці, ми їх вже повторно не використовуємо, тому що на обід вже зовсім інші порції, готується все свіженьке. І доводиться те, що не використовуємо, виливати у відходи", - розповідає директорка дитсадка №35 "Берізка" у Полтаві Марина Жданова.

Перехід із триразового на дворазове харчування у закладах ініціюють самі переселенці. У частині установ громади такі зміни уже запровадили, у решті – поки планують, розповіла Суспільному Наталія Веретільник.

Кухарі на кухні готують для ВПО вечерю
На кухні дитячого садочка раніше для ВПО готували сніданки. Суспільне Полтава

"Внутрішньо переміщені (особи – ред.) харчуються згідно із розпорядком: сніданок у нас о 9-ій ранку, обід у нас з 12-ї до 13-ї години і вечеря з 17-ї до 18-ї години. І в нас є люди, які працюють. Вони ходять на роботу на 8-му ранку, вони просто не встигають на сніданок. Є люди, які просто люблять довго поспати, вони не ходять на цей сніданок. І тому на прохання самих внутрішньо переміщених ми змінюємо розпорядок сніданку і експериментуємо. Ми зараз не можемо говорити про те, що ми змінимо його, тому що це питання, це повноваження депутатів", - говорить головна спеціалістка департаменту освіти Полтавської міської ради Наталія Веретільник.

У дошкільному закладі "Берізка" проживає 55 переселенців. Аби приготувати для них обіди й вечері, кухарі приходять на роботу на 7-му годину ранку, каже Тетяна Дігтяр.

ВПО складають їжу до холодильника
Залишки від вечері чи обідів переселенці зберігають в холодильнику. Суспільне Полтава

"На сніданки також були каші зазвичай, омлети, хліб чай. Оскільки сніданків багато хто з людей не брав, то багато викидалося продуктів. Плюс електроенергія ж затрачалася на те, щоб його приготувати. Вирішили колективно відмінити сніданки", каже кухарка дитсадка №35 "Берізка" у Полтаві Тетяна Дігтяр.

Як розповіла головна спеціалістка департаменту освіти Наталія Веретільник, за бажанням люди можуть готувати самостійно. Для цього їм видають продуктові набори, а в навчальних закладах є мультиварки та мікрохвильові печі. Загалом у навчальних закладах Полтавської громади проживає 825 переселенців.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter| YouTube| Facebook

На початок