Археологи знайшли зображення, що нагадує піцу, на стіні будинку в Помпеях

Археологи знайшли зображення, що нагадує піцу, на стіні будинку в Помпеях

Археологи знайшли зображення, що нагадує піцу, на стіні будинку в Помпеях
Фото: @archeohistories/Twitter

Археологи виявили фреску в стародавньому будинку в Помпеях із зображенням хліба, доповненого начинкою. Експерти зауважили, що він дуже схожий на піцу, але цього не може бути, оскільки помідори й сир моцарела тоді ще не з'явилися. Про це 4 липня розповіли в Artnet News.

На картині кубок з вином стоїть на срібній таці поряд з тим, що схоже на фокачу, прикрашену різними фруктами (археологи ідентифікували гранат і, можливо, фінік). Хліб приправлений спеціями або, можливо, песто, а поруч — сухофрукти, фініки та гранати.

"Помпеї не перестають дивувати, — сказав міністр культури Дженнаро Санджуліано в заяві, оголошуючи про знахідку. — Це гробниця, яка завжди відкриває нові скарби".

Такі зображення позначали подарунки, що втілювали гостинність. Їх, за грецькою традицією, яка сягає елліністичного періоду, підносили гостям у домі. У містах біля вулкана Везувій знайдено кілька сотень таких зображень.

"Я думаю про контраст між скромною і простою трапезою, — зазначив директор Археологічного парку Помпеїв Габріель Цухтрігель. — Як тут не згадати про піцу, яка також народилася як "бідна" страва на півдні Італії, а тепер завоювала світ і подається у зіркових ресторанах".

Помпеї піца італія
Археологи знайшли зображення піци на стіні будинку в Помпеях. Фото: @RoryStewartUK/Twitter

Помпеї — давньоримське місто, руїни якого розташовані в межах сучасної комуни Помпеї в регіоні Кампанія в Італії, неподалік від Неаполя. Помпеї знищено внаслідок виверження вулкана Везувій 24 серпня 79 року (або, за уточненими даними, 24 жовтня), яке поховало місто під тоннами пилу. На розкопаній частині Помпеїв облаштовано музей просто неба.

Помпеї розташовані неподалік від Неаполя, який у 2017 році внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на знак визнання "традиційного мистецтва неаполітанського виробника піци".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок