Лавандове поле на Сумщині: як живе туристична локація поруч з російським кордоном

Лавандове поле на Сумщині: як живе туристична локація поруч з російським кордоном

Лавандове поле на Сумщині, що розташоване поблизу кордону з РФ
Лавандове поле, Сумська область. Липень, 2023 р. Фото: Суспільне Суми

За 10 кілометрів від російського кордону на Сумщині розквітло лавандове поле. Саме ця ділянка квітне 5 сезонів поспіль, і щоразу поповнюється новими сортами, розповідає власниця лавандового поля Світлана Ганночка.

За словами жінки, тут зростає близько трьох тисяч кущів лаванди, адаптованої під місцевий клімат.

“Ця ділянка займає близько двадцяти соток. Росте вона вже 5 років. Сорт — лаванда вузьколиста, але я постійно поповнюю нові сорти, бо вони відрізняються кольором, формою та вмістом ефірної олії”, - говорить Світлана Ганночка.

Пані Світлана додає, що близько двадцяти років тому, разом з чоловіком зважилися на лавандовий експеримент. Починали з шести рядочків лаванди. Нині об’єкт зеленого туризму розрісся до гектара. Раніше, каже жінка, плантація збирала натовпи туристів, зараз їх стало в рази менше. Однак попри близькість кордону з РФ, зраджувати улюбленій справі не збирається.

Лавандове поле на Сумщині: як живе туристична локація поруч з російським кордоном
Світлана Ганночка, Сумська область. Липень, 2023 р. Фото: Суспільне Суми

“Всі бояться, але розумієте, ми вже за півтора року війни звикли. Ми тут були навіть у лютому, коли розпочалася війна. Постійно дивимося, доглядаємо, слідкуємо. Вона висаджувалась ще до війни, як локація для фотосесії або для прогулянки. Лаванда красива для відпочинку, для душі. Вийшло так, що почалася війна, але поки є можливість тут працювати, я буду працювати”, - говорить жінка.

Лавандова плантація, як розповідає пані Світлана, квітуватиме ще тиждень. Після цього квіти зріжуть, висушать і відправлять на переробку.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок