У Черкасах тривають навчання для спецслужб із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Частина з них проходила вдень, частину організували у темну пору доби. Як проходили вечірні тренування — бачили кореспонденти Суспільного.
Протягом спільних дводенних навчань 4-5 липня служби порятунку відпрацьовують навички реагування в екстрених ситуаціях — це порятунок людей на воді, дії в разі хімічної загрози, повені тощо.
Нині головне — своєчасно виявляти загрози і вміти діяти відповідно до встановлених алгоритмів, вважає начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

"Коли ми бачимо, яка загроза існує нині в країні, маємо бути готові до всього. Зараз актуальна інформація — це порядок дій при радіологічній чи хімічній небезпеці. Йдеться про можливі інциденти, пов'язані з атомною енергетикою. Ми організували дводенні навчання, щоб перевірити готовність підрозділів ДСНС, а також для того, щоб провести інструкторсько-методичні заняття, зокрема, з представниками органів місцевого самоврятування та людьми, відповідальними за рятувальні операції. Ми пройшли по кількох навчальних точках, підібрали колектив від кожного району. Вони розробили алгоритм дій у разі радіаційної та хімічної небезпеки. Коли в руках терористів знаходиться зброя, ми маємо бути готовими до того, що її можуть використати проти нас. За певних умов дійсно можливий витік радіації", — зазначив він.

Порядок дій, додав посадовець, доведуть до всіх районів та керівників органів місцевого самоврядування, аби вони знали, як діяти в різних ситуаціях.

Перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в Черкаській області Андрій Хижняк розповів — до сьогоднішніх навчань залучили близько 110 людей, 16 одиниць техніки, 6 плавзасобів та 26 одиниць різного обладнання:
"Для тренувань підготували 12 локацій. Вони стосуються насамперед боротьби з радіаційними та хімічними викидами. Також відпрацьовуємо гідрологічну обстановку та можливі ситуації з підтопленням внаслідок надзвичайних ситуацій по річищу Дніпра. Крім того, навчання проводять з усіма районними державними адміністраціями та посадовцями, які мають знати алгоритм своїх дій у таких ситуаціях. Заняття триватимуть дві доби, і вдень, і вночі. Увечері теж відпрацьовуємо, бо росіяни можуть заподіяти шкоди в будь-який час. Тому маємо бути готовими 24/7".
Також алгоритм дій відпрацьовують медики, які мають підготуватися першими, щоб рятувати інших.


Рятувальник Євген Лимар показав журналістам костюм хімічного захисту від небезпечних хімічних речовин промислового типу.
"Він призначений для виходу із зони забруднення, а також для нескладних робіт у разі ліквідації наслідків, пов'язаних із виливом чи викидом небезпечних речовин у повітря. Це аналог радянського костюма, іноземного виробництва. Він простіший у використанні, одягається як комбінезон та має вищий клас захисту. Також до нього йде необхідне обладнання". — пояснив рятувальник.

Костюм багаторазовий. Після будь-якого використання він має пройти спеціальну обробку.
"Він може захистити від забрудненого пилу, а от від гамма-випромінювання не захищає", — додав Євген Лимар.
Навчання в цілому нескладні, але корисні, зазначив хімік-рятувальник Анатолій Бондаренко.

"У наш час такі навчання дуже важливі, бо враховуючи нинішні обставини, може статися що завгодно. Тому треба знати ці основи", — зазначив він.
Зі слів Євгена Лимаря, рятувальники постійно тренуються, навчально-методичні заняття проходять згідно з розкладами і планами. Знати, що робити у разі надзвичайної ситуації маж кожен працівник.
Повне відео
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України