Радіаційна небезпека: чи готове Криворіжжя до можливого теракту РФ на ЗАЕС

Радіаційна небезпека: чи готове Криворіжжя до можливого теракту РФ на ЗАЕС

навчання з цивільного захисту
Фото: Дніпропетровська обласна військова адміністрація

У разі катастрофи на ЗАЕС, за інформацією Міністерства внутрішніх справ, з деяких населених пунктів Криворізького району, які потрапляють у п'ятдесятикілометрову зону ймовірного зараження, евакуюватимуть місцевих жителів.

Як готуються жителі

Галина Мітькова виїхала з окупованої Луганщини ще у 2014 році. Нині живе у Кривому Розі. Суспільному жінка розповіла: до можливого теракту російських військових на Запорізькій АЕС готова, однак вважає, що цього не станеться.

"Я, наприклад, довіряю. Довіряю нашому уряду, президенту, довіряю ЗСУ. Все одно ж там наші українські спеціалісти перебувають. Побояться росіяни. Вони ж розуміють, що на них теж вплине", — каже жінка.

Георгій та Ірина готуються до будь-якого розвитку подій, однак, говорять, виїжджати у разі аварії на ЗАЕС з Кривого Рогу не планують.

"Усе можливо. Каховську підірвали, то чому ж і ЗАЕС не підірвуть. Але я схиляюсь до думки Рафаеля Гроссі, який визначив, що не така складна ситуація, як здається. Ми вже підготувались: їжею запаслися, водою, приготували скотч, плівку, запасний одяг, простирадла", — розповів Георгій.

"Ми готуємось: убезпечуємо дім, заклеюємо вікна, запаслися йодом... Набрали води в бутлі, в баклажки, то запаслися водою. Не хочемо виїжджати, це наш дім", — сказала жителька Кривого Рогу Ірина.

Як діятиме влада і що радить еколог

Аби підготуватися до можливої катастрофи на ЗАЕС, у Криворізькому районі вже провели навчання з цивільного захисту. Служби, які залучатимуть у разі аварії, відпрацьовували алгоритм, розповідає начальник Криворізької райвіськадміністрації Євген Ситниченко.

"Навчання тривали майже добу, розпочалися вночі. У певний час, коли оголосили тривогу, всі швидко стали до своєї роботи. Виїхали на точки збору, на ті пункти, де потрібно було зустрічати людей. Розгорнули всі необхідні намети, промивочні станції", — сказав посадовець.

За словами еколога Йосипа Маякова, Кривий Ріг не потрапляє у п'ятдесятикілометрову зону ймовірного зараження.

"Кривий Ріг якраз розташований на кордоні тієї зони впливу. Це не поряд і такого великого впливу не буде. Радіація – це такий вплив, який ні за смаком, ні за запахом, ні за рухом ніяк не визначається. Тому треба бути дуже обережним. Перше після вибуху – треба все вдома позакривати. Поменьше виходити на вулицю", — говорить він.

Еколог радить у перші три доби після можливого викиду радіації перебувати вдома. А якщо про ймовірну катастрофу ви дізнаєтесь на вулиці, необхідно змінити одяг та пити більше води.

"Сповіщення про небезпеку почують всі"

У Криворізькій райвійськадміністрації кажуть, що сповіщення про небезпеку почують усі жителі району та міста.

"Ми готові до будь-яких подій, які можуть розгорнутись. У нас вже другий рік триває повномасштабна війна і вже налагоджені всі сирени. Всі почують, і місцева влада знає, що робити. Подворовий обхід і інформаційно всі задіяні будуть канали і можливості, тож всі будуть повідомлені", — говорить начальник райвійськадміністрації Євген Ситниченко.

За інформацією Міністерства внутрішніх справ, за найгіршим сценарієм обов'язковій евакуації підлягатимуть близько 300 тисяч жителів Дніпропетровської та Запорізької областей.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок