Роботи українських фотографів відзначили на міжнародному фестивалі фотографії

Роботи українських фотографів відзначили на міжнародному фестивалі фотографії

Роботи українських фотографів відзначили на міжнародному фестивалі фотографії
Колаж Суспільне Культура

Одразу двоє українських фотографів – Альона Гром та Артем Гумілевськийпотрапили до списку переможців конкурсу Photometria Awards 2023. Їхні знімки відібрав британський фотограф Мартін Парр, який є головою журі.

Світлини представлять восени на виставці Emerging Roots у грецькому місті Яніна.

фотографи
Українські фотографи у списку переможців. Скрнішот зі сторінки у Instagram

"Саме фотографія часто тримає нас на зв'язку з нашим корінням, з нашим минулим і, коли це необхідно, допомагає нам в уяві відтворити минулі моменти. Збережені спогади — це наша ідентичність, і коли ці спогади з'являються в сьогоденні, їх слід використовувати з метою пізнання та еволюції", — йдеться на офіційному сайті конкурсу.

Мартін Парр — один з найвідоміших фотографів-документалістів свого покоління.

Його спадщина налічує понад 100 опублікованих книг і ще 30 виданих за його редакцією. Роботи Парра зібрані у багатьох великих музеях, від Тейт, Помпіду та Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку.

Альона Гром — фотографка, мешкає у Києві. Фіналістка LensCulture Portrait Awards UK, YICCA International Contest of Contemporary Art, Kaunas Photo Star Lithuania, Slovak Press Photo, Tokyo International Foto Awards. Виставлялася у країнах Європи, у США, Японії, Колумбії.

фотографи
Робота Альони Гром. Фото: photometria_festival/Instagram

Артем Гумілевський — фотограф з Миколаєва, пройшов курс художньої фотографії у школі MYPH. Фіналіст конкурсу Nida OFF у Литві, номінант на премію PinchukArtCentre Prize 2022.

У 2022 році Гумілевський отримав медаль Альфреда Фріда як один із переможців австрійської премії Global Peace Photo Award 2022. Нагородою щорічно відзначають п’ять фотографів з різних країн світу.

фотографи
Робота Артема Гумілевського. Фото: Артем Гумілевський, з серії "Гігант", Bird in Flight/Telegram

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок