Подорожчання пального: як реагують водії та яка ситуація на АЗС Дніпра

Подорожчання пального: як реагують водії та яка ситуація на АЗС Дніпра

автозаправка у Дніпрі
Суспільне Дніпро

В Україні з 1 липня 2023 року повернули податок на пальне, який діяв до 24 лютого 2022-го. З семи відсотків він знову зріс до 20-ти.

Яка ситуація з пальним на заправках у Дніпрі та що думають з приводу зростання цін на нього місцеві водії — дізнавалися кореспонденти Суспільного.

На Дніпропетровщині, згідно з даними Міністерства фінансів, бензин А-95 преміум подорожчав на майже 2,5 гривні за літр, А-95 та дизпальне – на понад 2 гривні, А-92 – на 1 гривню 95 копійок.

Подорожчання пального у Дніпрі

Жителька Дніпра Ольга Піменова має 15 років водійського стажу. Каже, чула, що пальне здорожчає. Однак, зізнається — вибору в неї немає, все одно буде заправляти машину.

Подорожчання пального у Дніпрі
Ольга Пименова, водійка. Суспільне Дніпро

"Це необхідність у великому місті. І для роботи це необхідність велика. Нам нема куди діватися. Але це призводитиме до здорожчання тієї продукції, яку ми виробляємо — позначиться на всіх, не лише на водіях", — говорить Ольга.

Микола Коновець заправив свій мотоцикл на 260 гривень. Цього має вистачити, щоб проїхати 150 кілометрів. Раніше щомісяця на заправку мотоцикла чоловік витрачав близько тисячі гривень.

Подорожчання пального у Дніпрі
Микола Коновець. Суспільне Дніпро

"Вже так відчутно. Не скажу, що критично, але трошки є. Здорожчало там десь гривень на 7-8, мабуть. Воно було вже прогнозовано з квітня десь. Бо в новинах вже було, що акциз, буде підніматися ціна з початку травня", — каже він.

Таксист Костянтин Пономарьов у минулому році пересів на електроавтівку, тому, каже, подорожчання пального його не турбує.

Подорожчання пального
Костянтин Пономарьов, таксист. Суспільне Дніпро

"Дизелем я не заправляюсь і бензином теж. Заправляюсь на електрозаправках. А ціни, звичайно, різні. Подорожчання завжди негативно сприймаються. Переходити на електрокар – ось що можу порадити", — сказав дніпрянин.

Збільшення цін на пальне – виправдане, говорить докторка наук з державного управління Таїсія Крушельницька. За її словами, ціна на пальне зросла приблизно на 10%.

"20% податку на додану вартість підуть в державний бюджет на різні потреби, в тому числі і щодо обороноздатності України. Акцизний збір з пального, який сягає приблизно 10 гривень з кожного літра, йде на будівництво доріг, на відновлення транспортної інфраструктури, в тому числі і зруйнованої через війну", — сказала економістка.

АЗС Дніпра
На автозаправці у Дніпрі. Суспільне Дніпро

Такі кроки, зазначає вона, необхідні для наповнення бюджету України, адже в країні триває повномасштабна війна.

Авторка — Вікторія Пінчук

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок