Футбол: чемпіонат світу-2023 серед жінок

Футбол: чемпіонат світу-2023 серед жінок

ФІФА залишила забороненою пов'язку "One Love" перед стартом жіночого ЧС-2023 з футболу, але запропонувала на вибір інші

ФІФА залишила забороненою пов'язку "One Love" перед стартом жіночого ЧС-2023 з футболу, але запропонувала на вибір інші

ФІФА залишила забороненою пов'язку "One Love" перед стартом жіночого ЧС-2023 з футболу, але запропонувала на вибір інші
Капітанська пов'язка One Love. Фото: Getty Images

Капітанкам команд нададуть вибір з восьми інших пов'язок.

ФІФА залишила забороненою пов'язку "One Love" перед стартом жіночого чемпіонату світу з футболу. Замість цього вона запропонувала капітанкам команд альтернативні пов'язки перед стартом мундіалю, про це повідомила пресслужба організації.

На початку 2023 року президент ФІФА Джанні Інфантіно заявив, що Міжнародна федерація футболу розглядає використання пов'язок з написом "One Love" на ЧС-2023 в Австралії та Новій Зеландії. Такі пов'язки планували використати вісім збірних на чоловічій світовій першості, однак зрештою вони були заборонені.

Правила стосовно пов'язок "One Love" у ФІФА вирішили не змінювати, однак організація запропонувала капітанкам збірних на вибір вісім інших. Одна з них, "Unite for Inclusion", має ту ж кольорову гаму, що й "One Love".

Усі варіанти капітанських пов'язок перед стартом ЧС-2023

 • "Unite for Inclusion" - на підтримку інклюзивності;
 • "Unite for Indigenous Peoples" - на підтримку корінних народів;
 • "Unite for Gender Equality" - на підтримку гендерної рівності);
 • "Unite for Peace" - на підтримку миру;
 • "Unite for Education for All" - на підтримку загальнодоступної освіти;
 • "Unite for Zero Hunger" - на підтримку програми нульового голодупрограма передбачає покінчення з голодом та досягнення стану продовольчої безпеки;
 • "Unite for Ending Violence Against Women" - проти насилля відносно жінок;
 • "Football is Joy, Peace, Love, Hope & Passion" - на підтримку розвитку спорту.
пов'язки
Капітанські пов'язки на жіночому ЧС-2023, фото: скриншот сайту ФІФА

Президент ФІФА Джанні Інфантіно розповів, що глобальні футбольні події, такі як жіночий ЧС-2023 здатні привертати увагу до соціальних проблем. Очільник організації також зазначив, що ухвалення капітанських пов'язок відбулося після тривалих консультацій із залученням зацікавлених сторін.

"Такі глобальні події, як чемпіонат світу з футболу серед жінок, мають унікальну силу об’єднувати людей і дарувати радість, емоції та пристрасть. Але футбол робить навіть більше, ніж це – він може привернути увагу до дуже важливих проблем нашого суспільства".

"Після переговорів із зацікавленими сторонами, включно з асоціаціями та гравчинями, ми вирішили висвітлити низку соціальних проблем. Протягом усіх 64 матчів чемпіонату світу серед жінок ми звернемо увагу на проблеми від інтеграції до гендерної рівності, від миру до припинення голоду, від освіти до боротьби з домашнім насильством", – сказав президент ФІФА Джанні Інфантіно.

Що відомо про жіночий ЧС-2023

 • Титул чемпіонок світу з футболу на мундіалі-2023 захищатиме збірна США. Цій команді належить рекорд світових першостей за кількістю титулів – 4 (1991, 1999, 2015, 2019).
 • Чемпіонат світу з футболу стане для європейських збірних олімпійським кваліфікаційним турніром. Дві найкращі команди відберуться на Олімпійські ігри-2024 у Парижі.
 • Суддями цьогорічного чемпіонату світу серед жінок стали українські арбітрині - Катерина Монзуль та Марина Стрілецька.
На початок