Понад 800 працівників Ніжинської міськлікарні підуть у відпустку за власний кошт, адміністрація буде без премій

Понад 800 працівників Ніжинської міськлікарні підуть у відпустку за власний кошт, адміністрація буде без премій

Понад 800 працівників Ніжинської міськлікарні підуть у відпустку за власний кошт, адміністрація буде без премій
ФОТО: nizhyn.city

Понад 800 працівників Ніжинської центральної міськлікарні на два тижні підуть у відпустку за власний кошт. Такий варіант скорочення витрат на медзаклад схвалили працівники на зборах колективу. Про це Суспільному повідомив секретар Ніжинської міськради Юрій Хоменко.

За його словами, справа у нестачі грошей. На сьогодні лікарня має мінус 35 мільйонів гривень по "ковідним пакетам".

Секретар Ніжинської міськради Юрій Хоменко
Секретар Ніжинської міськради — Юрій Хоменко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Протягом минулого тижня відбувалося кілька спільних засідань депутатського корпусу та комісії з соціально-гуманітарних питань. Як розповів Юрій Хоменко, у червні працівники лікарні звернулися до міського голови та депутатів з проханням зберегти їхні робочі місця від скорочення.

У коментарі Суспільному тоді медпрацівники повідомили, що у зв’язку приєднання районної лікарні до міської під скорочення можуть потрапити 86 людей. В основному — медсестри. Цю інформацію секретар Ніжинської міськради спростовує. За його словами мова йшла про 20-25 чоловік. Відтак на комісії дійшли згоди, що не буде скорочень майже по всім відділенням, окрім поліклінічного.

"Там дуже багато посад виявилось таких, коли медична сестра знаходиться без лікаря по факту на посаді. Плюс, вивільнились деякі адміністративні посади, там конюха банально, бо вже, слава Богу, ми відійшли від цієї позиції. Дві позиції фельдшера теж будуть скорочені. Тому скорочення буде тільки очікуване і зрозуміле, це ті посади, які вже не можуть бути в міській лікарні. Звісно, будемо намагатися цим людям запропонувати альтернативу", — повідомив Хоменко.

За словами секретаря міськради, головне завдання — збереження посад середнього медичного персоналу. Скорочення відбуватиметься поступово до кінця цього року.

Також на засіданні комісії запропонували адміністративному складу лікарні зменшити собі премії, на що гендиректорка закладу Ольга Швець погодилася. Ці кроки мають скоротити навантаження на бюджет.

Гендиректорка Ніжинської центральної міської лікарні Ольга Швець
Гендиректорка Ніжинської центральної міської лікарні — Ольга Швець. ФОТО: Суспільне Чернігів

Юрій Хоменко каже, що на сьогодні має розрахунок, що до кінця року буде не вистачати приблизно 13 мільйонів гривень міській лікарні.

"Але ця сума може скоротитися, якщо ми плідно попрацюємо у всіх пропозиціях щодо розвитку лікарні до кінця року".

Також, за його словами, наступного року Ніжинська центральна міська лікарня повинна запрацювати як кластерна.

"Ми вимушено повинні будемо прийняти у міську лікарню пологовий будинок, який є окремою юридичною особою. Адже згідно з реформою він повинен бути в складі кластерної лікарні, як відділення".

Нагадаємо, у квітні 2023 року до Ніжинської центральної міської лікарні приєднали районну. Процес реорганізації тривав понад два місяці. За словами гендиректорки Ольги Швець, штат збільшився на 200 працівників.

Нині штат Ніжинської міської лікарні нараховує 825 штатних одиниць, всі зайняті.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок