"Допоможуть виявити туберкульоз на ранніх стадіях". У громадах Кіровоградщини організували виїзні медогляди

"Допоможуть виявити туберкульоз на ранніх стадіях". У громадах Кіровоградщини організували виїзні медогляди

"Допоможуть виявити туберкульоз на ранніх стадіях". У громадах Кіровоградщини організували виїзні медогляди
Переносний рентгенапарат у Катеринівській амбулаторії. Фото: Суспільне Кропивницький

Лікарі Кіровоградського обласного фтизіопульмонологічного медцентру організували в громадах регіону виїзні огляди. Кіровоградщина перебуває на четвертому місці серед регіонів України за рівнем захворюваності на туберкульоз, розповіла Суспільному керівниця центру Галина Горенко. Вона вважає, що виїзні прийоми допоможуть виявити туберкульоз на ранніх стадіях.

За два дні роботи обстежили понад дві сотні людей. Трьох направили на до обстеження.

Списки пацієнтів, які можуть пройти обстеження, формують сімейні лікарі у громадах. Інформацію передають у фтизіопульмонологічний медцентр, де складають графік виїздів.

За словами Галини Горенко показник захворюваності на туберкульоз, якщо порівнювати з першим кварталом 2022 року, підвищився на 36%: "Це у пацієнтів, у яких вперше виявили захворювання, і пацієнтів з рецидивами. Ми виявили 177 жителів області, які захворіли вперше. 2022 року було 138 людей. Військові дії в країні, міграція населення – все це призводить до того, що зростає захворюваність".

У Катеринівській амбулаторії в селі Обознівка Кропивницького району впродовж тижня працював переносний рентгенапарат. Зробити рентген могли люди з групи ризику. Таких 22, розповіла лікарка Вікторія Стоян: "Це дорослі та діти, інфіковані ВІЛ, люди, які хворіють на онкологічні захворювання, цукровий діабет, виразку шлунка, медики, люди, які перебували у місцях позбавлення волі, курці й ті, хто зловживає алкоголем".

Зі слів лікарки, виїзні прийоми стали можливі завдяки переносному рентгенапарату. Його отримали в рамках проєкту USAID "Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні".

Жителька Обознівки Світлана Беспалова прийшла зробити рентген для профілактики: "Все може трапитись в житті. Раніше нас змушували щороку проходити профогляди, а нині є такі медогляди. Я зробила, щоб знати, що все добре".

Дмитро Сокуренко працює лаборантом-рентгенологом майже 20 років. Сказав, що на новому апараті знімки виходять якісні, процедура займає менше часу. Раніше за день могли зробити до 30 маніпуляцій, нині – до 200. Крім того, є можливість передавати знімки онлайн.

На початок