Фестиваль Faine Misto видасть книжку про українців під час повномасштабної війни

Фестиваль Faine Misto видасть книжку про українців під час повномасштабної війни

Фестиваль Faine Misto видасть книжку про українців під час повномасштабної війни
Український музичний фестиваль Faine Misto у 2021 році. Faine Misto festival / Facebook

Музичний фестиваль Faine Misto, який відбудеться 28–30 липня у Львові, планує видати книжку з історіями українців про те, що сталося з початку повномасштабної війни. Про це розповів в ефірі "Культури на часі" співзасновник та організатор фестивалю Володимир Пасяка.

"Територія вільних людей" — таке гасло фестивалю було з 2015 року. Однак тепер організатори вирішили змінити гасло на "Історії, які варто почути", щоб "доторкнутися до кожного відвідувача фестивалю".

"Ми всі дуже змінилися, кожен мав своє переживання, свої втрати та своє горе. У когось була своя радість, у когось — нещастя: війна дає абсолютно різні емоції. І нам захотілося, щоб люди про це поговорили, бо багато з нас замкнулися в собі та своїх переживаннях і приблизно півтора року продовжують у них бути. Ми вирішили створити майданчик, де можна зустрітися й про це поговорити", — сказав Пасяка.

За його словами, на фестивалі будуть сцени, з яких артисти говоритимуть про свої переживання, а також буде вільний мікрофон для відвідувачів, які зможуть розповісти, що з ними відбувалося.

Крім того, після завершення заходів організатори Faine Misto планують видати книжку з історіями людей. Потім видання хочуть перекласти англійською мовою, а також, можливо, польською. На сайті фестивалю є форма, через яку можна поділитися своїми історіями.

"У нас вже є одна історія на 26 сторінок з ілюстраціями дівчинки, яка прожила ось це все. Я не знаю, як назвати те, що відбувалося в Ірпені. Хочемо, щоб це побачили не тільки українці, бо ми і так знаємо. Хочемо, щоб цю книгу побачили і за кордоном", — розповів Пасяка.

Про фестиваль Faine Misto

З 2013 року цей фестиваль щороку проходив у Тернополі. Назва походить від назви пісні "Файне місто Тернопіль" гурту "Брати Гадюкіни".

Востаннє Faine Misto відбулося влітку 2021 року. Торік фестиваль не проводили в Україні через повномасштабну війну, однак один день фестивалю пройшов у межах польського заходу Rockowa Noc.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок