В Одесі пішов з життя засновник "Музею звуку" Василь Пінчук

В Одесі пішов з життя засновник "Музею звуку" Василь Пінчук

В Одесі пішов з життя засновник "Музею звуку" Василь Пінчук
Іван Ліптуга та Василь Пінчук біля "Музею звуку". Фото: Facebook Ivan Liptuga

Помер засновник єдиного в Україні одеського "Музею звуку", колекціонер Василь Пінчук. Про це повідомив у Facebook директор департаменту культури одеської міськради Іван Ліптуга.

Василь Пінчук колекціонував музичні шкатулки, патефони та грамофони, транзистори, магнітофони та радіо різних поколінь, а також вінілові платівки майже 40 років. Колекція має понад три тисячі експонатів. Вже 11 років їх можна побачити в приватному "Музеї звуку Василя Пінчука" в Одесі. Останні роки чоловік працював в Одеському театрі юного глядача.

"Ми зустрілись востаннє місяць тому в його музеї, він попросив розглянути можливість передати колекцію місту, щоб створити муніципальний Музей звуку. Утримувати музей в цей складний час йому було вже важко і він вирішив колекцію передати в дар місту. Ми довго говорили про плани по його розширенню і покращенню експозиції, вже розпочали процес і раптом сьогодні Василя не стало", — зазначив у повідомленні Іван Ліптуга.

Наразі директор департаменту культури подав прохання зробити "Музей звуку" муніципальним аби передати колекцію Василя Пінчука у власність міста. Також при музеї працює освітній центр для звукорежисерів та звукотехніків.

Прощання з Василем Пінчуком відбудеться у вівторок 4 липня о 10 годині, у фоє Одеського театру юного глядача.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок