ФІФА розглядає варіант з внесенням змін в офсайдне правило

ФІФА розглядає варіант з внесенням змін в офсайдне правило

ФІФА розглядає варіант з внесенням змін в офсайдне правило
AP Photos

Організації можуть докорінно змінити правила офсайду.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) та Міжнародна рада футболу (IFAB) розглядають зміни футбольних правил у контексті визначення положення поза грою. Про це повідомляє іспанське видання Mundo Deportivo.

Дотепер офсайд у гравця атакуючої команди фіксувався по будь-якій частині тіла, якою можна забити гол. Введення системи VAR дало змогу арбітрам помічати найменші положення поза грою.

Однак ФІФА та IFAB уже певний час проводять обговорення щодо іншого трактування офсайду. У результаті консультацій організації розробили нову концепцію положення поза грою. Згідно неї, положення поза грою фіксуватимуть лише у тому випадку, якщо гравець у моменту пасу усім тілом знаходиться за лінією останнього захисника, а не лише окремою частиною (головою, ногою та ін.)

Нову концепцію офсайду уже обговорили на кількох засіданнях Міжнародної ради футболу, яка впроваджує або змінює футбольні правила. Спочатку планується її тестування у нижчих дивізіонах Італії, Швеції та Нідерландів, а потім – у професійному футболі.

Фіксація офсайду: що відомо

  • На чемпіонаті світу 2022 року у Катарі ФІФА використала напівавтоматичну систему фіксації положення поза грою.
  • У сезоні 2022/23 англійський суддя Лі Мейсон завершив кар'єру після того, як не скористався системою VAR та не зафіксував офсайд у матчі АПЛ.
  • На змінах у правилах офсайду раніше наполягав колишній тренер лондонського "Арсеналу" Арсен Венгер. Наразі французький спеціаліст займає у ФІФА посаду директора з розвитку світового футболу.
На початок