"Облаштувались, тепер все залите". У кропивницькій багатоповерхівці укриття затопило нечистотами

"Облаштувались, тепер все залите". У кропивницькій багатоповерхівці укриття затопило нечистотами

"Облаштувались, тепер все залите". У кропивницькій багатоповерхівці укриття затопило нечистотами
Облаштоване укриття в багатоповерхівці на проспекті Університетський у Кропивницькому залило нечистотами. Фото: Суспільне Кропивницький

Нечистоти, сморід і затоплена підлога – таке укриття мають жителі кропивницької дев’ятиповерхівки. Там затопило підвал, який люди використовують як укриття під час повітряних тривог, розповів мешканець Геннадій Літвінов. У багатоповерхівці живуть майже тисяча людей.

Вода з нечистотами затопила укриття у підвалі дев'ятиповерхівки на проспекті Університетський в Кропивницькому місяць тому. До того тут під час повітряних тривог ховались мешканці, розповів Геннадій Літвінов: "Учора трохи викачали, води тут з пів метра точно є, і тут вода і фекалії. Оце ми нюхаємо, весь дім".

Ірина Непорожнєва каже, вночі 24 червня, під час обстрілу російськими військами Кропивницького, разом з онуками ховалися у дворі під деревами.

"У мене чоловік, зять і син воюють. Я з онуками, з дітьми живу. Ми з початку війни ховалися сюди всі, у підвал. Ми його облаштували, внесли розкладушки дітям, стільці. На цей час все залито водою, і наші речі всі залиті. Коли сирена, я змушена виходити у двір, під відкрите небо, і перебувати з дітками тут".

Мешканці багатоповерхівки на проспекті Університетський. Підвал будинку, який затоплений нечистотами, слугує їм укриттям
Мешканці багатоповерхівки на проспекті Університетський. Підвал будинку, який затоплений нечистотами, слугує їм укриттям. Фото: Суспільне Кропивницький

Протягом місяця п’ять разів зверталися у житлово-експлуатаційну організацію № 4, на балансі якої будинок, говорить мешканка Наталія Літвінова. Останнє звернення написали 27 червня, під яким поставили підписи 39 людей. Відповіді немає.

Причина затоплення підвалу — несвоєчасне прочищення зовнішніх дворових колодязів працівниками водоканалу, вважає начальниця дільниці житлово-експлуатаційної організації Світлана Бесєдіна.

"Слюсарі ЖЕО обходять всі колодязі, всі будинки, і якщо вони забиті, передають диспетчеру, диспетчер зв’язується з водоканалом, передає туди ці замовлення. Водоканал не реагує практично на ці звернення, і будинки можуть стояти й тиждень, і два, і місяць. Якщо ми закриємо герметично каналізаційну, нашу внутрішньобудинкову мережу, ці всі фекальні стоки підіймаються на перший поверх. І людей топить фекальними стоками у ванній, в унітаз".

Керівниця ЖЕО говорить, востаннє звертались у водоканал 27 червня: "У нас на вчорашній день було 16 заявок, прочистили один колодязь".

Директорка Кропивницького водоканалу Валентина Давидчук каже, колодязі забиті, бо люди кидають в каналізацію сміття: "Не завжди винуватцем є водоканал, тому що якраз тут прочищали два рази випуски з будинку. Дійсно, люди кидають сміття, кидають туди все. І якщо навіть причина у наших колодязях, то стічна вода каналізації повинна витікати з колодязя. Тобто необхідно правильно експлуатувати внутрішньобудинкову мережу. За останні два рази виїзду були проблеми з випуском, а випуски обслуговує ЖЕО: від будинку до першого колодязя".

Начальниця дільниці сказала, коли працівники водоканалу прочистять дворові колодязі, зроблять дезінфекцію підвалу.

На початок