ООН допоможе облаштувати житло для переселенців на Київщині

ООН допоможе облаштувати житло для переселенців на Київщині

ООН допоможе облаштувати житло для переселенців на Київщині
Модульне містечко в Бородянці на Київщині. Фото: УНІАН

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині.

Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА.

"УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об'єкту під квартири для ВПО", — йдеться в повідомленні.

Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як планувати та проводити роботи.

Також обласна адміністрація домовилась про надання будматеріалів для ремонту гуртожитку Ржищівського індустріально-педагогічного коледжу.

За сприяння УВКБ ООН уже реалізують низку програм у Бориспільському та Іванківському районах.

Що відомо про допомогу для ВПО та людей, які втратили житло на Київщині

У червні 2022 року в Бородянці відкрили перше на Київщині модульне містечко. Вони є також в Ірпені, Макарові та інших населених пунктах, найбільш постраждалих від російського вторгнення.

За словами голови Київської ОВА, загалом у Бучанському районі було пошкоджено майже 16 тисяч житлових будинків. З них 3846 — зруйновані повністю. Це 156 багатоповерхових та 3846 приватних будинків.

Станом на травень 2023 року, у модульних містечках регіону вільні 3,5 тисячі місць для переселенців. Загалом там можуть мешкати 7,5 тисяч людей.

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) започаткувала спеціальну програму для вимушено переміщених осіб в Україні, яка зокрема допоможе покрити їхні основні потреби в оренді житла, їжі та предметах гігієни.

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) також опікується відновленням будинків у Макарівській та Бородянській громадах Київської області, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

На початок