У Вільнюсі почали курсувати три безпілотні автівки, які доставляють продукти харчування і товари

У Вільнюсі почали курсувати три безпілотні автівки, які доставляють продукти харчування і товари

ЗМІ
Безпілотний автомобіль доставки Clevon
Безпілотний автомобіль доставки Clevon. Скриншот з сайту Clevon

У Вільнюсі почали курсувати три безпілотні автомобілі, які доставляють клієнтам різні товари та продукти харчування. Таким чином столиця Литви стала першим містом у Європі, де почали використовувати безпілотні автомобілі у реальних умовах дорожнього руху.

Про це повідомляє LRT.

Ці автівки були визнані безпечними, оскільки одна з них з осені минулого року працює в районі Бальсяй у Вільнюсі, де була перевірена її здатність безпечно брати участь у дорожньому русі. За даними Міністерства транспорту та комунікацій Литви, ці автомобілі відповідають усім стандартам безпеки.

Безпілотні машини міської доставки продуктів почали працювати від мережі супермаркетів IKI. Там прийматимуть заявки, формуватимуть продуктові набори та відправлятимуть автомобілі за вказаними адресами. Зазачається, що один автомобіль може одночасно взяти до до семи замовлень, які зберігаються в окремих відсіках, що замикаються.

Март Матісен, керівник проекту продажів естонської компанії Clevon, яка розробила ці автомобілі, пояснив, що транспортні засоби зможуть рухатися зі швидкістю до 50 км/год міськими вулицями, але для забезпечення максимальної безпеки їх швидкість у Вільнюсі на деякий час буде знижена до 25 км/год.

Заступниця міністра транспорту та комунікацій Литви Агне Вайчюкявічюте каже, що таке використання автономних технологій є демонстрацією лідерства країни у Європі.

Вона також сподівається, що запуск безпілотного транспорту на вулицях Вільнюса закладатиме основу для подальшого розвитку технологій та інновацій.

"Я дуже рада, що у нас в Литві безпілотні технології вже будуть застосовуватися на практиці. Можливо, не всі знають, що Литва вже створила умови для безпілотного транспорту на законодавчому рівні з 2018 року. Звичайно, оскільки технологія розвивається дуже швидко, ми все ближче до реальних прикладів на дорогах Литви", - сказала Вайчюкявічюте.

На початок