Трьох організаторів депортації дітей з Херсона підозрюють у воєнному злочині — Офіс Генпрокурора

Трьох організаторів депортації дітей з Херсона підозрюють у воєнному злочині — Офіс Генпрокурора

Трьох організаторів депортації дітей з Херсона підозрюють у воєнному злочині — Офіс Генпрокурора
Херсонщина. Військові РФ вивозять дітей на "оздоровлення". Фото: пропагандистські ЗМІ РФ

Офіс Генерального прокурора оголосив підозру у воєнному злочині, скоєному групою за попередньою домовленістю трьом організаторам вивезення 48 українських дітей з Херсона.

Про це повідомила начальниця департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генпрокурора Юлія Усенко.

Ювенальні прокурори встановили, що з Херсонського будинку дитини вивезли 48 статусних дітей.

"Спочатку так званий "начальник департаменту охорони здоров'я військово-цивільної адміністрації" та виконувачка обов’язків головного лікаря "Будинку дитини" організували депортацію двох дітей до РФ для начебто їхнього обстеження у московській лікарні. Слідчі встановили, що вони не потребували окремого лікування. Це сталось 2 вересня 2022 року. 21 жовтня колаборанти передали 46 дітей невстановленим особам. Дітей вивезли до Криму. Їхня доля невідома", — повідомила Юлія Усенко.

Також відомо, що особисто керував депортацією українських дітей депутат Держдуми Росії. Він слідкував за тим, щоб всіх дітей розмістили в автобусах і вивезли.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок