Заробляли на продажі місць на кладовищах. У Дніпрі судитимуть вісьмох посадовців

Заробляли на продажі місць на кладовищах. У Дніпрі судитимуть вісьмох посадовців

Доповнено
Заробляли на продажі місць на кладовищах. У Дніпрі судитимуть вісьмох посадовців
Фото: Дніпропетровська обласна прокуратура

У Дніпрі судитимуть вісьмох службовців комунального підприємства "Міська ритуальна служба" Дніпровської міської ради. Наразі справу доправили до апеляційного суду, аби визначити, якій суд розглядатиме обвинувальний акт за територіальністю, розповів Суспільному прокурор західної окружної прокуратури Дніпра Артем Сурков.

За даними слідства, вони систематично вимагали й отримували хабарі за виділення місць для поховання на кладовищах Дніпра.

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт за частиною 3 статті 255Звернення за застосуванням злочинного впливу та частиною 3 статті 368 Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особоюКримінального кодексу України. Їм загрожує до 13 років позбавленням волі з конфіскацією майна.

"З керівником даного підприємства розірвали договір про виконання обов'язків з мером міста Дніпра, інші працівники залишаються на своїх посадах, проте наразі перебувають у відпустці. Найменша застава була 300 тисяч гривень, найбільша застава була у керівника і діє по теперішній час 3,9 мільйона гривень, у заступника 3,7 мільйона гривень, в решти близько одного мільйона гривень. Всі особи перебувають на волі під заставою", – розповів прокурор західної окружної прокуратури Дніпра Артем Сурков.

Журналісти Суспільного Дніпро надіслали запит до міської ради Дніпра, аби з’ясувати, чому посадовці, яких звинувачують у вимаганні грошей, не усунені з посад. Відповідь оприлюднимо.

Що відомо про продаж місць на кладовищах у Дніпрі

У жовтні 2022 року в Дніпрі затримали директорку та дев`ятьох посадовців комунального підприємства "Міська ритуальна служба", яких підозрюють у вимаганні грошей за надання послуг з поховання.

За даними слідства, з липня 2022 року директорка та заступник комунального підприємства, за попередньою змовою з вісьмома керівниками кладовищ, організували злочинну схему. Систематично вони вимагали та отримували гроші за виділення місць для поховання тіл померлих на кладовищах Дніпра.

За поховання померлого підозрювані вимагали сплатити до 50 тис. грн., тоді як офіційна сума платежу становить 3500 грн. У випадку відмови громадян сплачувати вказану суму керівник цвинтаря безпідставно відмовляв у наданні послуг з організації поховання.

Вказана схема лише директорці ритуальної служби приносила щомісяця майже 7 млн грн.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок