Повертає слух, втрачений від вибухів. У Франківську хірургиня із Запоріжжя проводить операції військовим та цивільним

Повертає слух, втрачений від вибухів. У Франківську хірургиня із Запоріжжя проводить операції військовим та цивільним

Хірургиня із Запоріжжя Олександра Гусакова оперує у Франківську
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську хірургиня із Запоріжжя Олександра Гусакова повертає військовим та цивільним слух, втрачений внаслідок вибухів. У коментарі Суспільному вона розповіла, що такі оперативні втручання вкрай складні, а хірургів, які їх виконують, в Україні обмаль.

Свою першу операцію в Івано-Франківську Олександра Гусакова провела наприкінці 2022 року.

Хірургиня із Запоріжжя Олександра Гусакова
Хірургиня із Запоріжжя Олександра Гусакова повертає військовим та цивільним слух, втрачений внаслідок вибухів. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це — дуже боляче. Але в момент вибуху у людей — шок і вони навіть не відчувають болю. Військові розповідають нам, що боліти починало десь через 12 годин. У мирні часи, коли не було війни, такі операції проводили дуже рідко. Це були побутові травми ватними паличками або, наприклад, від зварювального апарата", — каже Олександра Гусакова.

Зараз лікарка працює на два міста — Івано-Франківськ та Запоріжжя — й проводить такі операції військовим майже щоденно.

Хірургиня із Запоріжжя Олександра Гусакова та військовий Микола Матковський
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

38-річний кулеметник 102 бригади 75 батальйону Микола Матківський втратив слух після вибуху снаряда з російського танка неподалік Гуляйполя на Запоріжжі. У бійця — розрив барабанної перетинки та перелом однієї зі слухових кісточок.

"Стояла лінія оборони, бачив, як стріляє танк. Стріляв в інший бік, а потім — у мій. Бачив постріл, бачив, як летить, але вже не встиг пригнутися. Снаряд зірвався буквально на витягнуту руку від мене", — розповідає Микола Матківський.

Військовослужбовець Микола Матківський
Кулеметник 102 бригади 75 батальйону Микола Матківський втратив слух після вибуху снаряда. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Микола Матківський — родом із Тисменицької громади. Бійця оперували в Івано-Франківську.

"Мені пощастило. Я вважаю, що з тим, що було, це — мінімальне, що могло статися зі мною. В руках була чашка з кавою та рація. Чашку та рацію розірвало, а мені — перетинку", — каже військовий.

Хірургиня із Запоріжжя Олександра Гусакова працює у Франківську
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Замість запланованих 40 хвилин, операція тривала майже 4 години.

"В цьому випадку ускладнення полягало в тому, що була не тільки розірвана барабанна перетинка, а й зламана кісточка слухова — молоточок. В нас їх три: молоточок, стремінце і ковадло. Вони працюють у ланцюзі. Якщо випадає з ланцюга одна кісточка, то не буде передачі звукової хвилі й людина буде погано чути", — пояснює Олександра Гусакова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок