Менша за крупинку солі: на аукціоні продали мікроскопічну сумку від MSCHF

Менша за крупинку солі: на аукціоні продали мікроскопічну сумку від MSCHF

Вартість лота сягнула 63 750 доларів (50 569 фунтів стерлінгів).
На аукціоні продали сумку, "меншу за крупинку солі". Її створив мистецький колектив з Брукліну MSCHF. . Apparel Magazine

На аукціоні продали сумку, "меншу за крупинку солі". Її створив мистецький колектив з Брукліну MSCHF. Вартість лота сягнула 63 750 доларів (50 569 фунтів стерлінгів). Про це повідомляє BBC.

Розмір крихітної сумки — лише 657 x 222 x 700 мікрометрів. Розглянути її дизайн можливо тільки під мікроскопом. "Ця сумочка настільки мала, що пройде крізь вушко голки", — зазначають MSCHF.

Ідея для виробу виникла під впливом тренду на маленькі сумки: мистецький колектив вирішив гіперболізувати його до крайнощів.

"Існують великі сумки, звичайні сумки і маленькі сумки. За нами — останнє слово в мініатюризації сумок", — кажуть митці.

На аксесуарі розміщений логотип бренду розкішних сумок Louis Vuitton, хоча він не має жодного відношення до бренду. Креативний директор MSCHF Кевін Візнер заявив, що колектив не звертався до Louis Vuitton за дозволом на використання логотипа. "Ми прихильники школи «просити вибачення, а не дозволу»", — сказав він.

Мікроскопічна сумка виготовлена з фотополімерної смоли. Вона створена за допомогою технології 3D-друку, яка часто використовується для виготовлення крихітних механічних моделей і конструкцій. На етапі розробки деякі зразки крихітних сумок, надіслані брендом на перевірку, були настільки малими, що команда MSCHF загубила їх, повідомляє журнал Smithsonian.

Власниці нової сумки не варто хвилюватися: лот продали в комплекті з мікроскопом із цифровим дисплеєм. Ціна такого гаджета варіюється від 60 доларів до тисяч доларів. На сайті аукціону ціна мікроскопа не вказувалась окремо від сумки. Стартова ціна лота становила 15 тисяч доларів.

Про MSCHF

Мистецький колектив MSCHF, що базується в Брукліні, відомий своїми суперечливими проєктами.

Серед них — взуття, що містить людську кров; кросівки зі святою водою в підошві; одеколон, що пахне WD-40, а також гігантські червоні гумові чоботи.

Через звичку порушувати авторське право інших брендів з мистецьким колективом неодноразово судилися.

У 2021 році MSCHF врегулювали судовий позов з Nike щодо продажу модифікованих кросівок, які містять краплю людської крові. Скандал розпалився навколо так званих сатанинських кросівок, створених у колаборації з репером Lil Nas X, а також моделі Jesus Shoes. Nike помітили схожість обох пар зі своїм взуттям Nike Air Max 97.

Окрім цього, зараз із брендом судиться торгова марка Vans. У квітні 2022 року артколектив випустив колаборацію з репером Tyga — "хвилясті кеди" Wavy Baby. Це практично репліка моделі взуття Vans Old School, проте з підошвою у формі хвилі. Реакція Vans була різко негативною.

Менша за крупинку солі: на аукціоні продали мікроскопічну сумку від MSCHF
Кеди Wavy Baby від MSCHF. The Fashion Law

"MSCHF пропустили значні етапи розробки оригінального, автентичного та високоякісного взуття, використавши репутацію та популярність Vans", — заявив бренд.

Vans запропонували MSCHF мирне рішення — розділити прибуток з продажу Wavy Baby — проте мистецький колектив не погодився. MSCHF аргументували свою відмову тим, що Vans “тисли руку і водночас встромлювали ножа в спину”.

Бруклінський суд попередньо заборонив MSCHF виготовляти модель Wavy Baby: мовляв, схожість дизайну кедів з Vans Old School “заплутає потенційних покупців”. Vans оскаржують це рішення в апеляційному суді США.

Також через модель Wavy Baby з MSCHF судиться стритвир-бренд WaveyBaby: вони оскаржують порушення авторського права в назві кросівок.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок