Проєкт, який поширює фотографії про руйнування українських міст росіянами, отримав бронзового лева в Каннах

Проєкт, який поширює фотографії про руйнування українських міст росіянами, отримав бронзового лева в Каннах

Проєкт, який поширює фотографії про руйнування українських міст росіянами, отримав бронзового лева в Каннах
Проєкт Wikitruth / Скриншот

Український проєкт Wikitruth, який розміщує фотографії про руйнування українських міст російськими військами у Вікіпедії, отримав бронзового лева на міжнародному фестивалі Cannes Lions.

Міжнародний фестиваль творчості Cannes Lions — це глобальна подія для тих, хто працює у творчих комунікаціях, рекламі та суміжних галузях. Саме тут відзначають проривні, нестандартні ідеї, підходи й технології, які задають тенденції в розвитку  культури, бізнесу і суспільства

Проєкт від "Українського свідка" отримав нагороду в категорії Sustainable Development Goals: peace, justice & strong institutions — тут перемагають креативні ініціативи, які впливають на світ і роблять його кращим.

Творці ініціативи розповідають, що у Росії Вікіпедію щомісяця переглядає щонайменше 10,9 мільйона унікальних користувачів. Саме тому і вибрали цей ресурс, щоб показувати реальні фото українських міст після початку повномасштабного вторгнення.

За їхніми словами, цю діяльність помітили в Кремлі, і росіяни почали видаляти фото.

Зрештою, кількість редакторів Вікіпедії зросла вдвічі: якщо у 2021 році їх було 485, то у 2022 — вже 850.

Також зросла й кількість редагувань: 1247 у 2021 році та 2672 — у 2022-му.

А загальна кількість російських глядачів, які побачили правду на цих сторінках, зросла на 242%: 3,9 мільйона у 2021 році та 13,3 мільйона — у 2022-му.

Що відомо про Cannes Lions

"Каннський лев" вважають найбажанішою нагородою, "Оскаром" у сфері креативу. Ним нагороджують тих, хто зробив видатний внесок у творчу галузь. Прототипом статуетки став лев із площі Сан-Марко у Венеції.

Семиденний фестиваль проводиться щороку у Палаці фестивалів та конгресів у Каннах, Франція. Кожного червня його відвідує близько 15 тисяч зареєстрованих делегатів з 90 країн світу, щоб відзначити найкращі приклади креативності, обговорити питання комунікаційно-рекламної індустрії, вирішувати соціально значущі питання та налагодити співпрацю один з одним.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок