"Прометей" погодив повернення до чемпіонату України з баскетболу. Клуб проведе сезон у другому дивізіоні

"Прометей" погодив повернення до чемпіонату України з баскетболу. Клуб проведе сезон у другому дивізіоні

"Прометей" погодив повернення до чемпіонату України з баскетболу. Клуб проведе сезон у другому дивізіоні
"Прометей" у сезоні 2022/23. Фото: Facebook / prometeybc

Чому чемпіон України 2021 року не зміг заявитися на чемпіонат Суперліги.

Слобожанський "Прометей" проведе новий сезон у Вищій лізі, другому дивізіоні чемпіонату України з баскетболу. Про це йдеться в офіційній заяві клубу.

"Прометей" — чемпіон України сезону 2020/21. У національній першості клуб не грав від сезону 2021/22, який не був дограний через повномасштабне російське вторгнення до України.

Збиралися в клубі подаватися й на сезон 2022/23. Проте незадовго до початку сезону в Суперлізі у "Прометеї" заявили про "дискримінацію" з боку Федерації баскетболу України, пов'язану із завищеним внеском для слобожанців, та відмовилися від участі в національній Суперлізі.

Як "Прометей" повертався до чемпіонату України

У грудні 2022 року президент клубу Володимир Дубинський підтвердив, що "Прометей" повернеться до виступів у чемпіонаті України сезону 2023/24.

"То була не дуже приємна ситуація, але під час війни ми зрозуміли, що повинні єднатися, щоб залишатися сильними. Ми мали переговори з федерацією і вирішили, що наступного сезону «Прометей» продовжить виступи в Суперлізі", — розповідав Дубінський взимку.

Вже у червні виконком ФБУ розглянув можливість участі "Прометея" в новому сезоні чемпіонату України та, з огляду на пропущений клубом сезон 2022/23, запропонував слобожанцям заявитися на Вищу лігу, до другого дивізіону першості.

"Зважаючи на те, що БК «Прометей» пропустив минулий сезон Суперліги і за регламентом може розпочати лише з нижчого дивізіону (на сьогодні — Вища ліга), це питання було винесено на голосування Виконавчого комітету ФБУ", — пояснювали в організації.

Як відреагували у "Прометеї" на пропозицію ФБУ

Від початку тижня клуб виступив із заявою, в якій відкинув можливість виступів у другому дивізіоні. "Прометей" апелював, що підготував склад до змагань Суперліги 2023/24, та до підписаного в березні договору між ФБУ, клубом та Латвійсько-естонською баскетбольною лігою, в якій команда Ронена Гінзбурга проводила сезон 2022/23.

У договорі, серед іншого, йшлося про зобов'язання "Прометея" "забезпечити належну участь команди в чемпіонаті України з баскетболу серед чоловічих команд Дивізіону «А» (Суперліга) протягом сезонів 2023-2024".

"Можливо, рішення про недопуск клубу до Суперліги було прийнято членами Виконкому [ФБУ] через необізнаність з умовами Договору, який було укладено", — пояснювали в клубі.

"«Прометей» повідомляє, що не планує заявлятися до Вищої ліги, оскільки має сформований ще перед минулим сезоном тренерський та ігровий склад, який з гідністю побореться за чемпіонство України".
"Прометей" погодив повернення до чемпіонату України з баскетболу. Клуб проведе сезон у другому дивізіоні
"Прометей" — чемпіон України з баскетболу 2021 року. ФБУ

Українські баскетболісти "Прометея", що грають за національну збірну, також підписали звернення до президента ФБУ Михайла Бродського та очільника НОК України Вадима Гутцайта із закликом "нарешті зробити це та прийняти справедливе рішення, яке піде на користь усім нам".

Яке рішення ухвалив клуб

Насамкінець у "Прометеї" погодилися з майбутньою участю в чемпіонаті Вищої ліги 2023/24.

"Рішення було непростим, але, незважаючи на емоції та заради розвитку українського баскетболу в цей непростий час, повідомляємо, що БК «Прометей» подає заявку на участь у чемпіонаті України серед команд Вищої ліги відповідно до регламенту змагань".

"Ми не полишаємо надії, що ближче до початку сезону 2023/24 виконком ФБУ повторно розгляне можливість участі нашого клубу в Суперлізі. Сподіваємося, що цей крок покладе новий фундамент доброзичливих та ділових відносин БК «Прометей» з Федерацією баскетболу України".

Де гратиме "Прометей" у сезоні 2023/24

Окрім Вищої ліги, слобожанці планують повернутися до виступів у чемпіонаті Латвійсько-естонської баскетбольної ліги (LEBL), яку виграли минулого сезону.

"Прометей" також проведе другий поспіль сезон у Єврокубку, в якому дістався півфіналу кампанії 2022/23, повторивши національний рекорд України на турнірі.

"Прометей" у чемпіонатах України: історія виступів

  • Клуб виступав у Вищій лізі після свого заснування в 2018 році та у дебютному ж чемпіонаті виграв золоті медалі, здобувши підвищення до Суперліги.
  • У 2021 році "Прометей" здобув перший титул чемпіона України з баскетболу. Також двічі ставав третьою найсильнішою командою регулярного чемпіонату.
  • У недограному сезоні 2021/22 слобожанці йшли першими в турнірній таблиці Суперліги. Після зупинки чемпіонату ФБУ вирішила не визначати призерів першості.
На початок