У PinchukArtCentre починаються одразу три персональні виставки – французького художника JR та української мисткині Жанни Кадирової, які триватимуть до 7 січня 2024 року, а також художника Пьотра Армяновського до 1 жовтня 2023 року.
"Inside Out"
Художник JR влаштував цілий перформанс 14 березня 2022 року на площі перед Львівським національним академічним театром – понад сто людей розгортали 45-метрове полотно із зображенням 5-річної дівчинки Валерії з Кривого Рогу, яка була змушена тікати від війни. Зйомку робили за допомогою дрона.
Зараз роботи JR знову в Україні. PinchukArtCentre покаже колекцію робіт художника у межах його глобального партисипативного мистецького проєкту "Inside Out".
На виставці представлять серію літографій, які знайомлять із роботами та художньою практикою митця, а також проєкт Photobooth Action.



У його межах відкриють фотокабінку "Inside Out Photobooth: Inside Out Kyiv: We Are Here", де кожен охочий зможе зробити своє портретне фото, а потім помістити його на стіни артцентру.
Окрім створення портретів, PinchukArtCentre також запрошує відвідувачів поділитися своїми історіями та досвідом у кабіні для звукозапису, щоб створити аудіопортрет тих, хто зараз в Україні.
Куратор виставки — Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre.
JR — псевдонім французького фотографа та вуличного художника. JR розшифровується як ініціали його імені — Жан-Рене.
Митець працює на перетині фотографії, вуличного мистецтва, кінематографа та соціальної активності. За останні два десятиліття він розробив кілька публічних проєктів в містах по всьому світу: від будівель у нетрях навколо Парижа до стін на Близькому Сході та в Африці чи фавелах Бразилії.

"Траєкторії польотів"
PinchukArtCentre також презентує персональну виставку Жанни Кадирової "Траєкторії польотів", яка відкривається двома горизонтами України: одним, що походить із минулого, та іншим, що рухає сьогодення.
Виставка мандрує географією та часом, планомірно втілюючи спільне історичне минуле, яке наповнює український публічний простір. Проєкт розглядає Україну як країну, що перебуває в процесі самовизначення, поступаючись місцем різним траєкторіям, які виникають одночасно і часто проходять через акти руйнування чи насильства.



Фінальний розділ виставки також може бути її початком. Він стосується позиції художниці, висловленої на початку повномасштабного вторгнення, коли мистецтво здавалося марним.
Виставка Кадирової виникла в співпраці з Kunstverein Hannover (Німеччина), де на початку цього року була показана перша ретроспектива Кадирової Daily Bread ("Хліб насущний").
Куратор виставки — Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre.
"Історія стосунків"
PinchukArtCentre представляє персональну виставку Пьотра Армяновського "Історія стосунків" у межах PAC UA, програми артцентру, що має на меті інвестувати в створення нових робіт і забезпечувати кураторську та інституційну підтримку українським художникам та художницям.
"Історія стосунків" — це прониклива хроніка спостережень художника за тканиною життя українського суспільства. Митець досліджує динамічні міжособистісні зв’язки, відносини між різними соціальними групами, а також персональні та колективні взаємодії людей з організаціями, зокрема з державними установами.


Виставка охоплює роки перед Революцією Гідності, коли країною активно ширилися соціальні рухи, російську окупацію частини території України від 2014 року та період повномасштабного вторгнення.
Ця виставка задумана як пропозиція до особистих роздумів і публічних обговорень. Водночас у тілі виставки присутній елемент турботи.
Кураторка виставки — Олександра Погребняк, молодша кураторка PinchukArtCentre.

Пьотр Армяновський (Донецьк, 1985) – художник, перформер і режисер. У своїй практиці звертається до тем пам'яті, втрати, соціальних та символічних конструктів повсякденного життя. Живе і працює у Києві.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]