"Перенаправляю свою лють у щось прекрасне": художниця з Маріуполя представила серію робіт у Хмельницькому

"Перенаправляю свою лють у щось прекрасне": художниця з Маріуполя представила серію робіт у Хмельницькому

"Перенаправляю свою лють у щось прекрасне": художниця з Маріуполя представила серію робіт у Хмельницькому
"Хочу дати людям позитив, красу і віру", — художниця з Маріуполя. Фото: Суспільне Хмельницький

Пише картини в Хмельницькому художниця з Маріуполя Олена Мурашкіна. Тут створила серію робіт "Життя крізь війну" і представила її на виставці в обласному центрі.

"Я дуже емпатична людина і дуже емоційна. За допомогою творчості я перенаправляю свою лють у щось прекрасне", — каже Олена Мурашкіна.

Художниця з Маріуполя Олена Мурашкіна дописує картину "Україночка". Ідея створити її, каже, з’явилася після новин про підрив Каховської ГЕС.

"У цієї україночки по венах тече українська народна наша символіка, жовто-блакитні кольори, які є дуже чистими, дуже красивими. За допомогою цієї маленької картини я просто звільнилася, це просто, як моя терапія", — розповідає художниця з Маріуполя.

Картина "Україночка"
"У цієї україночки по венах тече українська народна наша символіка, жовто-блакитні кольори, які є дуже чистими, дуже красивими",— Олена Мурашкіна. Фото: Суспільне Хмельницький

Зцілити від війни себе та українців, для яких пише картини, хоче кожною своєю роботою, каже художниця.

"Хочу дати людям позитив, красу і віру. У важкі часи багато негативних емоцій, хочу трошечки своєї творчої душі дати людям", — пояснює Олена Марашкіна.

Художниця з Маріуполя
На картині художниця намалювала дівчинку з Маріуполя, яка йде по зруйнованому місту з улюбленою іграшкою. Фото: Суспільне Хмельницький

До початку повномасштабного російського вторгнення Олена Мурашкіна працювала художницею-оформлювачкою театралізованих постанов у Маріупольському драмтеатрі. До Хмельницького приїхала в березні минулого року. До творчості, каже, повернулася не одразу.

"Я не могла підійти та розпочати роботу через хвилювання за батьків. Я тоді ще не знала де мої батьки, бо вони виїхали пізніше. І коли ми забрали батьків, коли все більш-менш стало стабільно, я почала починати малювати", — каже художниця.

Картини художниці з Маріуполя Олени Мурашкіної
Роботи художниці з Маріуполя, які представлені на виставці у Хмельницькому. Фото: Суспільне Хмельницький

За написання картин Олена Мурашкіна взялася в серпні минулого року. Відтоді в її творчому доробку з’явилися два десятки робіт.

"Усі сюжети моїх картин приходять уві сні, чи я іду, і от просто з’явилася ідея. Вони самі до мене приходять, і вони виходять дуже потужними й насиченими", — пояснює художниця.

13 картин Олена Мурашкіна об’єднала в серії "Життя крізь війну" й представила на виставці в Хмельницькому.

Картини художниці з Маріуполя
На картині намальований маріупольський драмтеатр - перша робота художниці із серії "Життя крізь війну". Фото: Суспільне Хмельницький

"Я створила історію за допомогою своїх картин. Починається все з драмтеатру. Він був знищений у День народження моєї мами, це був тригер для мене, я почала розуміти з чого треба творити", — каже Олена Мурашкіна.

Наступна картина – "Координати Маріуполя", на якій за словами художниці, показані місця, за якими кожен пізнає її рідне місто.

"Для маріупольців, це – рідні місця, кав’ярні, де ми пили каву, це – наша робота, стежки додому, до друзів. На жаль, більшість тих місць залишилися лише на фотоплівці", — каже художниця з Маріуполя.

Картини художниці з Маріуполя
На картинах художниця з Маріуполя намалювала місця рідного міста. Фото: Суспільне Хмельницький

На інших картинах є рюкзак маріупольця, який полишає домівку, море, яке завжди в серці тамтешніх жителів, жахіття війни, міць українських захисників, незламність України, берегиня і світле майбутнє українців, говорить Олена Мурашкіна. Особливе місце в експозиції, за її словами, відведене картині "Янголи".

Картини художниці з Маріуполя
Картина "Рюкзак маріупольця". Фото: Суспільне Хмельницький

"Ця виставка присвячується моїй бабусі, Анікіній Валентині Олександрівні, її забрала ця нещадна війна. І картина "Янголи" це про неї", — розповідає художниця.

Відбудовувати Україну після перемоги за допомогою творчості хоче Олена Мурашкіна. Запевняє, що знає, як це робитиме.

Художниця з Маріуполя
Картина "Янголи" присвячена бабусі художниці, яка загинула через війну. Фото: Суспільне Хмельницький

"Я хочу, щоб у нас було навкруги, в наших містах по Україні більше яскравих фарб, більше муралів. Хочеться щось створити грандіозне, що закарбується в часі, в пам’яті людей", — каже Олена Мурашкіна.

Наступну серію картин, розповіла Олена Мурашкіна, присвятить містам-героям України.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.

На початок