"Депресія і лють". Психологиня розповіла про роботу з військовослужбовцями

"Депресія і лють". Психологиня розповіла про роботу з військовослужбовцями

"Депресія і лють". Психологиня розповіла про роботу з військовослужбовцями
Наталія Погорєлова/Фото: Суспільне Суми

Психологиня Наталія Погорєлова з Охтирки на Сумщині працює з військовослужбовцями та їхніми сім’ями. Розповідає, частіше звертаються рідні військових за порадою, як впоратися з агресією або депресивним станом близької людини. Вона вважає, що в роботі з цією категорією громадян найефективніший метод – групова терапія.

Переважно звертаються люди 25-35 років, каже пані Наталія:

"Це залежить від того, який досвід людина мала до того, як туди потрапила, яку вона має наразі підтримку. Якщо це людина, яка мала антисоціальний спосіб життя, антисоціальну поведінку, і вона зазнає такого травматичного досвіду – найчастіше за все, коли вона повертається, вона не може контролювати агресію, лють, і від цього страждають в першу чергу близькі люди. Якщо це людина, яка мала високі моральні цінності, яка інтелектуально розвинена, яка виконує всі вимоги закону, і вона потрапляє в такі складні обставини, то найчастіше вона має наслідок депресію".

Наталія Погорєлова зазначає, що окрім воїнів по допомогу звертаються і члени їхніх сімей:

"Це дуже легко пояснити тим, що вони зазнали травматичних подій, про які дуже важко розповідати. Тому частіше за все звертаються дружини з дітьми, які безпосередньо цей досвід, пережитий близькою людиною, відчувають у сім'ї".

Пані Наталія говорить, що часто людям складно звернутися по допомогу, індивідуальна консультація психолога не викликає в них довіри. Найбільш дієвим способом допомоги фахівчиня називає групову терапію.

"Це те, про що дуже рідко говорять, і це те, що в нашій країні, на жаль, не поширене. Людина, яка має травму, найбільше відчуває себе захищеною у середовищі таких самих людей, у середовищі, де вона може бути почута і зрозуміла. Тобто вона відразу розуміє: "Я розповім – і мене зрозуміють, бо тут такі ж самі, як і я", — каже психологиня.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок