Від "соціальної дистанції" до селфі. Після заколоту Путін змінив тактику спілкування з народом

Від "соціальної дистанції" до селфі. Після заколоту Путін змінив тактику спілкування з народом

ЗМІ
Президент РФ Путін, Республіка Дагестан, Дербент, Росія, 28 червня 2023 р
Президент Росії Володимир Путін позує для селфі з місцевими жителями під час робочого візиту до Республіки Дагестан, в Дербенті, Росія, середа, 28 червня 2023 року. Фото: АР

Заколот ПВК “Вагнер” змусив президента Росії Володимира Путіна змінити його тактику спілкування з громадськістю. Після трьох років майже повного усамітнення зараз Путін докладає всіх зусиль, щоб підтвердити свій авторитет “людини з народу”, пише CNN.

Журналісти нагадують, що під час пандемії коронавірусу Путін перебував у майже повній ізоляції. Коли він з'являвся на публіці, то зазвичай сидів за величезним столом, далеко від усіх навколо.

“Але після того, як на вихідних Путін зіткнувся з найбільшим в історії викликом своїй владі, він знову опинився в центрі уваги громадськості. Кремль зараз докладає всіх зусиль, щоб підтвердити авторитет Путіна, проводячи зустрічі і публічні заходи, покликані продемонструвати єдність і солідарність держави і армії під його керівництвом”, — пише CNN.

Так після надзвичайних подій минулими вихідними Путін кілька разів з'являвся на публіці, включно з поїздкою до Дагестану в середу, 28 червня.

Там Путіна, відповідно до оприлюдненого Кремлем відео, зустріли “схвильовані прихильники”.

"У Дагестані немає людини, яка б не підтримала рішення керівництва Російської Федерації, які були прийняті 24 червня цього року", — заявив президент Дагестану Сергій Меліков на робочій зустрічі з Путіним під час свого візиту, йдеться у повідомленні.

"У мене не було жодних сумнівів щодо реакції в Дагестані і по всій країні", — відповів Путін.

На відео, опублікованому Кремлем у понеділок, 26 червня, Путін виступає перед аудиторією Міжнародного молодіжного промислового форуму, який проходив у Тулі. Ця промова, в якій взагалі не йшлося про заколот, стала першим виступом Путіна після того, як Пригожин розвернув свої війська в суботу, 24 червня. Кремль не повідомив, коли і де було знято відео.

Путін також звернувся до силовиків у Кремлі. Тоді він похвалив ті відомства, які брали участь у придушенні заколоту.

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

26 червня Євген Пригожин оприлюднив перший після спроби заколоту аудіозапис, в якому пояснив причини свого вчинку.

На початок