Посадовця Науменка взяли під цілодобовий домашній арешт: у КМДА кажуть про порушення під час розгляду справи

Посадовця Науменка взяли під цілодобовий домашній арешт: у КМДА кажуть про порушення під час розгляду справи

Посадовця Науменка взяли під цілодобовий домашній арешт: у КМДА кажуть про порушення під час розгляду справи
Директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко. Фото: Дмитро Науменко / Facebook

Суд призначив директору Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитру Науменку цілодобовий домашній арешт та зобов'язав носити електронний браслет.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Згідно із ухвалою суду Дмитро Науменко має прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою, повідомляти про зміну місця проживання та здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон. Посадовця підозрюють у розтраті близько 1 млн грн бюджетних коштів.

У КМДА зазначають, що таким запобіжним заходом суд унеможливив його роботу у період, коли столиця готується до нового опалювального сезону. Оскільки координацію цієї роботи забезпечує Науменко.

Також Департамент житлово-комунальної інфраструктури звернув увагу на п'ять порушень під час слідчих дій та розгляду справи.

  1. Розгляд справи відбувся з порушенням територіальної юрисдикції: з невідомих причин справа розглядалась не Шевченківським районним судом міста Києва за місцем знаходження сторони обвинувачення, а Голосіївським. Розгляд справи відбувся під головуванням судді Мазура Ю.Ю., який ухвалює однотипні судові рішення щодо інших посадових осіб без з’ясування всіх обставин справи та на підставі недопустимих доказів.
  2. До проведення експертизи залучений експерт із протермінованою ліцензією. Необхідність запобіжного заходу ґрунтувалась на висновках будівельно-технічної та економічної експертиз, що були проведені експертами не спеціалізованої установи. Більше того, в одного з них закінчився строк дії свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта, тобто він не має права проводити експертизу.
  3. Експертизу провела приватна компанія, відомості про наявність будь-яких договірних відносин між нею та Нацполіцією відсутні у кримінальному провадженні та на сайті "Prozorro". Крім того, експертиза проведена без дослідження повного пакету документації по об’єкту, без опису проведеного вимірювання, її розрахунків і результатів.
  4. Слідство визнало неякісним виконання робіт з асфальтування на вулиці Зрошувальній із боку підрядника. Цього року асфальтування мало б бути завершено, однак розпочалося слідство, що знову зупинило ці роботи.
  5. Прохання Дмитра Науменка обрати інший захід, що дозволяв би йому виконувати свої службові обов’язки, суд проігнорував.

"Суд не взяв до уваги те, що перебуваючи 24 лютого 2022 року з родиною за кордоном, Дмитро Науменко повернувся до Києва, дізнавшись про повномасштабне вторгнення, та протягом трьох місяців цілодобово знаходився на робочому місці, виконуючи свої обов’язки", — йдеться в повідомленні.

У Департаменті сподіваються на "об'єктивне та неупереджене" розслідування, яке не перетвориться на "полювання з політичним підґрунтям".

Що відомо про інші підозри посадовцям КМДА

20 червня слідчі Нацполіції вручили директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку підозру у неналежному виконанні службових обов'язків. У прокуратурі пояснили, що йдеться про питання фонду захисних споруд Києва і розслідування випадку загибелі людей біля укриття в Деснянському районі.

Згодом Ткачук отримав другу підозру за розтрату 1,8 мільйона бюджетних коштів. У КМДА звинувачення відкидають.

На початок