Рада розширила перелік підстав для підтвердження перебування в російському полоні

Рада розширила перелік підстав для підтвердження перебування в російському полоні

Важливо
Верховна рада
Верховна рада. Фото: УНІАН

Верховна рада України розширила перелік підстав для встановлення факту позбавлення людини особистої свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України.

Про ухвалення документа "Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист осіб, щодо яких встановлено факт втрати особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та членів їхніх сімей" щодо розширення переліку підстав для встановлення факту втрати людиною особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та приведення окремих його положень відповідно до чинного законодавства" №9199 у Telegram повідомив нардеп від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

Згідно з текстом законодавчого акту, перелік підстав для встановлення факту перебування в російському полоні доповнюється документом, який підтверджує участь громадянина в заходах, більшою мірою для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Росії.

Положення закону приводяться відповідно до чинного законодавства. Зокрема, замість формулювання "тимчасово окуповані території України" використовують "тимчасово окупована Російською Федерацією територія України", а замість формулювання "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській області та тимчасово окупованих територій" АР Крим і міста Севастополя" вживається формулювання "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованої Російською Федерацією території України".

Окрім того, із переліку законодавчих актів, які становлять базу для законодавства про соціальний і правовий захист людей, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії, виключається Закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" – він втрачає чинність.

Зазначається, що цей законодавчий акт набирає чинності через один місяць з дня його опублікування.

Водночас уряд зобов’язується впродовж одного місяця з дня опублікування цього закону привести свої нормативно-правові акти відповідно до нього, а також забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим документом.

11 червня Україна повернула з російського полону 95 українських захисників. Серед них оборонці Маріуполя, "Азовсталі" та Донбасу

25 травня Україна повернула з російського полону 106 людей, серед яких 68 вважалися зниклими безвісти.

За даними Координаційного штабу, станом на 25 травня внаслідок обмінів додому повернули 2430 людей. Серед них — 139 цивільних.

На початок