У Вінницькому театрі ім. Садовського відбулася вистава з озвучкою для незрячих та слабозорих людей. Для цього глядачам роздали спеціальні присторії з одним навушником. У нього коментували все, що відбувалося на сцені. Розповів Суспільному автор проєкту "Запровадження послуги аудіоопису для осіб із порушеннями зору" Любомир Покотило.
Саме він і здійснював словесний коментар вистави.
"Ми опрацьовували цю виставу, робили текст. Це потрібно донести глядачеві. Він чує монологи, репліки, але не бачить кольорів і усе це ми описуємо", — каже Любомир Покотило.

У виставі йдеться про американську співачку українського походження Квітку Цісик. Її зіграла акторка Тетяна Фролова. Роль чоловіка співачки виконував Максим Какарькін. У такому складі виставу "Квітка", каже, грають із 2018. Втім, цього разу хвилювалися, наче вперше.

"Було відповідально, бо якісь нові умови, то одразу ти думаєш наскільки ти можеж бути правдими для людей, які гарно чують, у яких слух загострений, і вони можуть відчути", — розповідає Тетяна Фролова.
Серед глядачів, які скористалися послугою аудіоопису для осіб із порушеннями зору Наталя Слюсарчук. Суспільному розповідає, сподобалося усе: від організації — до опису того, що відбувається на сцені.
"Чудовий коментар, такий грамотний, повний, це дає нам повніше відчути зміст вистави, її цілком", — каже Наталя Слюсарчук.

Загалом, на виставу прийшло 18 незрячих та слабозорих глядачів. Їх розмістили у перших рядах. Пані Наталя каже, на "Квітку" у театр імені Садовського приходить вдруге. Цього разу сприйняття інші. Серед недоліків вказує на надто гучну музику.
"Я вже була на цій виставі. Але є озвучка — це інше сприйняття, але коли голосно музика — то не дуже розбірливо чути звук", — розповідає Наталя.

Вінницький — у трійці обласних театрів, де впроваджують послугу аудіоопису для осіб із порушеннями зору. Фінансово, проєкт підтримав Український культурний фонд, який і закупив спеціальні пристрої, — каже директор театру Іван Педорук. У планах адаптувати для слабозорих та незрячих глядачів ще дві вистави.

За словами Івана Педорука, цього разу як і наступні для незрячих та слабозорих глядачів перегляд вистави — безкоштовний.