"Комісія вийшла за межі своїх повноважень": очільник МОН про ініціативу щодо перейменування Запоріжжя

"Комісія вийшла за межі своїх повноважень": очільник МОН про ініціативу щодо перейменування Запоріжжя

Доповнено
Лісовий про перейменування Запоріжжя
Стела на в'їзді до міста Запоріжжя. Фото: Facebook/Оксен Лісовий

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий заявив, що рішення Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування населених пунктів, зокрема Запоріжжя — має бути скасоване.

Про це Оксен Лісовий повідомив на своїй сторінці Faceebook розмістивши під постом світлину Запоріжжя.

"Якщо коротко – комісія вийшла за межі своїх повноважень, оскільки питання заборони пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімії згідно із законом покладено на інші органи", — йдеться у дописі.

Лісовий розкритикував рішення комісії
Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України. Оксен Лісовий, міністр освіти України з березня 2023 року. Фото з його сторінки у Facebook

Функціями комісії, за словами очільника МОН, є формування та оприлюднення переліку населених пунктів, назви яких потребують обов'язкового погодження зі стандартами державної мови.

"Виглядає, що члени комісії підійшли до розроблення рекомендацій дуже формально. Є у назві корінь “красн” або “черв”? Ок, перейменувати. А чи є там насправді історичний зв’язок із комуністами, ніхто не вивчав (а це, власне, і не завдання цієї комісії)", — наголосив Оксен Лісовий.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок