Власник "Квітів України" намагається продати будівлю

Власник "Квітів України" намагається продати будівлю

Власник "Квітів України" намагається продати будівлю
Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Власник павільйону "Квіти України" виставив будівлю на продаж відповідне оголошення знайшли на платформі OLX. Будівлю оцінили у 5 мільйонів 30 тисяч доларів (майже 186 мільйонів гривень).

"Продається торговельно-офісний комплекс, розташований на першій лінії у Шевченківському районі міста Києва на вулиці Січових Стрільців. Об'єкт має площу 3139 квадратних метрів та розташований на ділянці площею 13,9 соток у постійному користуванні", — йдеться в повідомленні.

квіти України
Будівлю "Квіти України" хочуть продати. Скрнішот із сайту OLX

Також в оголошенні вказано, що планування та розташування комплексу дозволяє розмістити торгові площі, кафе, бар, ресторан та інші об'єкти сфери послуг.

Водночас власник додав фотографії із 30-річним виноградом, який заплітав чільний фасад будинку та оригінальними люстрами й вітражами, вкриті андуліном, а також проєкти майбутньої реновації споруди.

квіти України
"Квіти України".

"В описі пропозиції продажу відсутня важлива інформація — об'єкт в судах і належить до культурного надбання міста Києва", — зазначила членкиня громадської ради при Подільській РДА Києва Ольга Рутковська.

Вона додала, що продаж павільйону можливий лише за погодження Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

На продаж будівлі відреагувала і ГО "Зберегти Квіти України", що кілька років веде боротьбу із забудовником у судах.

квіти України
ГО "Зберегти Квіти України". Скрнішот зі сторінки в Instagram

Там зазначили, що продаж будівлі – це нова надія, яку активісти зустріли з радістю, оскільки власник ставиться до приміщення недбало, не погоджується з рішенням МКІП та Департаменту охорони культурної спадщини КМДА щодо визнання "Квітів" памʼяткою.

"Ми готові підтримувати нового власника у діалозі з громадою та архітектором будівлі Миколою Левчуком, у фасилітації нового продуманого проєкту відновлення будівлі", — заявляють в організації.

На повідомлення відреагували у мережі. Зокрема засновник книгарні "Сенс" Олексій Ерінчак:

Власник книгарні "Сенс" про "Квіти України"
Засновник книгарні "Сенс". Скрнішот зі сторінки у Twitter

Що відомо про "Квіти України"

"Квіти України" — будівля в стилі модернізму, зведена в 1985 році, яка тривалий час функціонувала як магазин-оранжерея. Проєкт будівлі розробив народний архітектор України Микола Левчук. У 1986 році його здобув премію Спілки архітекторів як "будівля року".

Фасад будинку 30 років був обплетений виноградом. Останні кілька років у приміщенні працював супермаркет, який зачинився навесні 2021 року, а власник будівлі виставив її на продаж. Через якийсь час навколо неї звели паркан.

У червні 2021 року власник оприлюднив концепт перетворення "Квітів України" на офісний центр. Наприкінці червня забудовник зрізав виноград, а 12 липня 2021 року розпочав знесення будівлі.

Шевченківський районний суд Києва 15 липня 2021 року заборонив будівельні роботи щодо реконструкції "Квітів України". Архітектор та автор будівлі Микола Левчук подав позов до суду проти нового власника та автора концепції реконструкції про порушення своїх авторських прав і про відшкодування моральної (нематеріальної) шкоди.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок