Сергій з Миколаївщини станом на 28 червня служить водієм евакуаційної групи в одній з мотопіхотних бригад поблизу Бахмута. Чоловік довозить поранених до стабілізаційних пунктів.
Про це кореспондентам Суспільного розповів водій евакогрупи Сергій.
За словами Сергія, найголовніше у порятунку пораненого — швидко довезти його до медиків.
"Занести, винести. Перемотувати — ні, але все таке силове — так. Які це поранення? Та все підряд, все від голови до самої пʼятки. І ноги перебиті, і все. Були й чисто кульові поранення, але в основному — це міни, снаряди, осколкові поранення", — розказав Сергій.
В одному зі стабпунктів на Бахмутському напрямку надавали допомогу бійцю, оскільки їхні позиції обстріляла російська артилерія.
"У бійця легка контузія. Деколи ми підколюємо гормональні препарати, деколи, якщо у хворого буде нудота, теж є препарати, які ми використовуємо для цього. Найперше — треба зняти йому головний біль, як кажуть у нас, — мізки зібрати до купи, щоб далі захищати нашу Батьківщину", — каже парамедик Віктор.

Із середніми та важкими травмами поранених доставляють у медроту, розповідає Віктор.
"Якщо легкий ступінь контузії, то від трьох до п'яти таких крапельниць і він постійно у нас під наглядом. Якщо все добре, то він далі відправляється в підрозділ", — говорить парамедик.
На пункті передачі поранених чергує парамедикиня із псевдо "Дельта". У Збройних силах дівчина з 2020-го року. Кількість поранених зростає, коли починаються наступи Сил оборони, розповідає дівчина.
"Сюди й на ще одну точку звозять всіх поранених, ми їх тут відсортовуємо, стабілізуємо і відвозимо на найближчий стабілізаційний пункт, де їм надають більш розлогий медичну допомогу, тобто трохи більше, ніж ми", — каже парамедикиня.
За словами "Дельти", кількість втрат щоразу різна.
"Буває так, що наступ і втрат немає, і щось вийшло. Буває і наступу немає, а позицію розбили й там багато поранених. Коли як", — розповіла парамедикиня.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.