На Полтавщині влаштують перші командно-штабні навчання з кібербезпеки: що це та для кого

На Полтавщині влаштують перші командно-штабні навчання з кібербезпеки: що це та для кого

Кібербезпека у Полтавській області
Навчання з кібербезпеки на Полтавщині. Unsplash

29 червня у Полтавській області відбудуться регіональні командно-штабні навчання. Вони будуть стосуватися безпечного використання ґаджетів та інших пристроїв для передачі даних. Про це під час пресконференції 28 червня розповів начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

Які показники кібербезпеки на Полтавщині

За словами Дмитра Луніна, у Полтавській області виконали понад половину зі 100 заходів, які спрямовані на посилення кіберзахисту ОВА та підрозділів місцевої влади.

"За 1,5 роки кіберінцидентів було у нас 27, відповідно, більшість з них – розповсюдження шкідливого програмного забезпечення. Ви знаєте, кільки в нас ворог "клав" сайтів тих чи інших установ. Були проведені ряд програм, захисту. На сьогодні ми маємо достатньо захищений веб-сайт (Полтавської ОВА – ред.)",– повідомив Дмитро Лунін.

Про кібербезпеку Полтавщини розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін
Начальник ОВА Дмитро Лунін під час пресконференції. Суспільне Полтава

"Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України жодна інформаційна система, яка є в структурних підрозділах ОВА не була пошкоджена", – сказав на пресконференції заступник начальника ОВА Ігор Панченко.

Для кого влаштують навчання з кібербезпеки на Полтавщині

Перші навчання з кібербезпеки на Полтавщині влаштують 29 червня. Вони триватимуть у першій половині дня, розповів на пресконференції керівник управління Національного координаційного центру кібербезпеки Апарату РНБО Сергій Прокопенко.

"Це, скажімо, навчання більше для керівників. Навчання для технічних фахівців, працівників адміністрацій і місцевої влади на постійній основі проводяться. Буде розглянуто сценарії, які найбільш активно використовуються нашим ворогом (Росією – ред.) для втручання у державні органи. Окрім представників обласної військової адміністрації, Держспецзв’язку, Нацполіції, СБУ, запросили ми ще представників підприємств критичної інфраструктури. Це і нафтогазовий сектор, агросектор, машинобудування", – каже Сергій Прокопенко.

У Полтавській ОВА обговорили перші навчання з кібербезпеки
Пресконференція щодо кібербезпеки на Полтавщині, 28 червня 2023. Суспільне Полтава

Як розповіла керівниця служби з питань інформбезпеки Апарату РНБО Наталія Ткачук, інформаційна безпека регіонів є складовою національної кібербезпеки:

"Проходить первинна обробка персональних даних громадян, надання послуг громадянам, у тому числі електронних, і дуже важливо, щоб ця діяльність була захищена. По-друге, об’єкти критичної інфраструктури розміщені саме у регіонах, вони потребують захисту. Ми зараз бачимо кореляцію між ракетними ударами, кібератаками, які проводить країна-агресор".

Про важливість кібербезпеки країни в умовах війни розповіла керівниця служби з питань інформбезпеки Апарату РНБО Наталія Ткачук
Керівниця служби з питань інформбезпеки Апарату РНБО Наталія Ткачук. Суспільне Полтава

За словами Наталії Ткачук, нині атаки на інтернет-портали ОВА влаштовують для дискредитації органів влади.

"Кібератаки використовують як інструменти інформаційних операцій. Робиться дефейс тип хакерської атаки, при якій сторінка вебсайту замінюється на іншуофіційної сторінки органу влади, вона змінюється на фейкову сторінку, викладається фейкова інформація нібито від офіційного джерела, щоб ввести в оману громадян, поширити дезінформацію", – розповіла Наталія Ткачук.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок