При об’єднанні двох лікарень Житомира скорочень медиків не буде – директор дитячої лікарні Володимир Галайба

При об’єднанні двох лікарень Житомира скорочень медиків не буде – директор дитячої лікарні Володимир Галайба

При об’єднанні двох лікарень Житомира скорочень медиків не буде – директор дитячої лікарні Володимир Галайба
Дитячу лікарню Житомира планують об'єднати із дорослою лікарнею. Житомир, 28 червня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Під час об’єднання дитячої та другої міської лікарень Житомира скорочень медиків дитячої лікарні не буде, оптимізація торкнеться адміністративного персоналу. Про це повідомив Суспільному Житомир директор КП "Дитяча лікарня імені В.Й.Башека" Володимир Галайба.

З його слів, нині дитяча лікарня має недофінансування, а об’єднання допоможе вирішити цю проблему. Майбутній лікувальний заклад зможе стати кластерним – надаватиме більше послуг та більше зароблятиме.

"Ми однозначно зберігатимемо медичний персонал, який надає медичну допомогу дітям, – говорить Володимир Галайба. – Тому що зараз завантаженість дитячої лікарні велика, в нас практично кожен день заповнені всі відділення – 150 – 160 дітей знаходяться у відділеннях. Так само і відвідування наших поліклінік теж на високому рівні. Тому на сьогоднішній день питання про оптимізацію штату у лікарні не стоїть".

Житомирська міська дитяча лікарня
Житомир, 28 червня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Директор дитячої лікарні Володимир Галайба
Директор дитячої лікарні Володимир Галайба. Житомир, 28 червня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Об’єднати лікувальні заклади планують на базі КП "Лікарня № 2 імені В.П.Павлусенка".

Директор другої міської лікарні Володимир Кухарук говорить, що для дорослої лікарні об’єднання не має бути обтяжливим.

"Я не думаю, що це буде якимось важким тягарем для нас. Якщо, навіть, так і станеться, то у нас є влада, яка підставить своє плече, я думаю. Але впевнений, що необхідності в цьому не буде", – каже Володимир Кухарук.

Директор другої міської лікарні Володимир Кухарук
Директор другої міської лікарні Володимир Кухарук. Житомир, 28 червня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Об’єднання двох лікарень Житомира
Житомир, 28 червня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Проєкт рішення про об’єднання планують розглянути на сесії Житомирської міської ради 29 червня. Повноцінне об’єднання двох юридичних осіб, за словами заступниці Житомирського міського голови Марії Місюрової, відбудеться наступного року, оскільки нині кожна із лікарень має чинні підписані договори із НСЗУ (НСЗУ – це Національна служба здоров'я України – ред.).

"Це обумовлено тим, що кластерні лікарні, на відміну від загальних, матимуть можливість заключати більше пакетів на послуги – це знову ж таки більше коштів для лікарні, – розповіла Марія Місюрова. – Вони зможуть мати маршрути пацієнтів – це пацієнти, які доставлятимуться каретою швидкої допомоги з гострим інфарктом, інсультом, хірургічною або травматологічною патологіями. Також це можливість для лікарень мати покращене медичне обладнання".

Заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова
Заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова. Житомир, 28 червня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Лікар-методист Житомирського обласного інформаційно-аналітичного центру Олександр Зарицький каже, що мета об’єднання закладів – вирішити недофінансування дитячої лікарні.

"Об’єднання цих закладів суттєво не вплине на фінансовий стан дитячої чи новоствореної лікарні. Друга міська лікарні, на мою думку, почуває себе більш-менш спокійно фінансово, то їй пропонують розділити свій спокій і добробут ще з кимось. З точки зору власника, можливо це і правильно. Якщо говорити. чи є тут якась критичність чи загроза, то я б сказав, що немає. Тому що, на мою думку, не кількість лікувальних закладів визначає доступність мешканців до належної медичної допомоги, а функціональна спроможність закладу таку допомогу надавати", – сказав Олександр Зарицький.

Лікар-методист Житомирського обласного інформаційно-аналітичного центру Олександр Зарицький
Лікар-методист Житомирського обласного інформаційно-аналітичного центру Олександр Зарицький. Житомир, 28 червня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Як раніше повідомляло Суспільне Житомир, у травні 2023 року працівники Житомирської дитячої міської лікарні імені Володимира Башека протестували проти можливих скорочень у закладі у зв’язку зі зменшенням кількості наданих послуг. Дев’ятого травня у дитячій лікарні був виданий наказ про скорочення 33,5 штатних одиниць, в тому числі і медичного персоналу. В НСЗУ тоді Суспільному повідомили, що лікарня на 2023 рік підписала дев’ять пакетів послуг на загальну суму 78,6 мільйонів гривень. У 2022 році лікарня мала 10 пакетів послуг і сума оплати становила 92 мільйони гривень. Тобто зменшення на 12 мільйонів або на 15 відсотків.

Також в 2022 році у комунальному підприємстві "Дитяча лікарня імені В.Й. Башека" зменшилася кількість звернень до лікарів амбулаторно-поліклінічної служби та кількість пролікованих у стаціонарі пацієнтів, в порівнянні із 2021 роком. Про це йшлося у відповіді на запит Суспільного.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок