Екопарк у Харкові відновлює реабілітацію диких тварин: першими вихованцями стали кабаненята-зірки TikTok

Екопарк у Харкові відновлює реабілітацію диких тварин: першими вихованцями стали кабаненята-зірки TikTok

Ексклюзивно
Екопарк у Харкові відновлює реабілітацію диких тварин: першими вихованцями стали кабаненята-зірки TikTok
Врятовані військовими кабаненята в харківському екопарку. Червень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

У харківському екопарку відновили програму реабілітації диких тварин. Першими її проходять врятовані військовими кабаненята Тіша і Тоша. Компанію їм складає цивільне порося і черепаха.

Кабаненят врятували військові 92-ї бригади на передовій, дали імена й привезли до екопарку.

Малюків годують молоком, говорить директор Центру реабілітації диких та домашніх тварин Валерій Уваров: "Не мине й тижня, і вони почнуть їсти те, що вони їдять у природі. Тут, звичайно, будуть їсти й овочі, й фрукти".

Врятовані військовими кабаненята Тіша і Тоша живуть в харківському екопарку
Валерій Уваров годує врятованих військовими кабаненят. Червень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Кабанчики живуть у Центрі реабілітації диких та домашніх тварин в екопарку. Сюди ж передали порося.

"Його люди небайдужі десь підібрали. Мабуть, його батьки загинули. В 1 липня приїде маленька косуля. У нас завжди існувала програма "Добрий дім". Ми приймали усіх, кого нам приносили: собак, кішок, диких тварин, які потрапили у біду. На жаль, зараз усе знищено, будемо відновлювати. А кого зможемо випустити у природу — будемо випускати", — говорить засновник екопарку Олександр Фельдман.

Засновник харківського екопарку Олександр Фельдман
Олександр Фельдман. Червень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Фельдман каже, що військові не вперше приносять тварин до екопарку.

"Коли розбомбили Будинок приматів, усі мавпи пішли до лісу. На вулиці лютий 2022 року, було 18 градусів морозу. Велику кількість ми піймали, але інших — втратили. За три місяці на пост до військового приповзла мавпа — з відмороженими ногами, у жахливому стані. Вона заповзла йому на руки, під сорочку, і він разом із нею до нас прийшов. Ця мавпа виявилася вагітною, поїхала у наш центр в Ковалівці", — згадує засновник екопарку.

Харків'янка Ольга Блудова передала до Центру реабілітації свою 9-річну черепаху Малакайю.

"Занадто доросла вона, щоб жити у квартирі. Тут знайде собі нових друзів і їй буде комфортніше. У природних умовах буде краще, ніж у квартирі", — каже власниця черепахи.

Черепаху Малакійю власниця принесла до Центру реабілітації в харківському екопарку
9-річна черепаха Малакайя, яку власниця передала до Центру реабілітації. Червень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Центр реабілітації диких та домашніх тварин на Харківщині припинив свою роботу на початку повномасштабного вторгнення — будівлі були пошкоджені вибухами. У червні 2023 року роботу відновлюють, розповідає директор центру Валерій Уваров.

"Зараз на повну потужність працювати ми не можемо, залишаємося на базі екопарку. Нині триває розмінування на території, де згодом побудуємо приміщення для нашого реабілітаційного центру. Раніше у структурі екопарку існувало декілька підрозділів, зокрема, центр реабілітації тварин "Добрий дім" і питомник елітних собак. Зараз усі структури ми об’єднуємо в один великий проєкт, який стане всеукраїнським", — каже Валерій Уваров.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок