У Житомирі вітали баскетбольну збірну області, яка виборола срібло на Спеціальній Олімпіаді-2023

У Житомирі вітали баскетбольну збірну області, яка виборола срібло на Спеціальній Олімпіаді-2023

Оновлено
У Житомирі вітали баскетбольну збірну області, яка виборола срібло на Спеціальній Олімпіаді-2023
Житомир, 27 червня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Збірну баскетбольну команду Житомирщини, яка стала срібним призером на Всесвітніх іграх Спеціальної Олімпіади-2023, оплесками зустрічали на майданчику біля кінотеатру "Жовтень".

До складу збірної Житомирщини увійшли учні Житомирської та Кмитівської спецшкіл та студенти Житомирської політехніки. Спортсмени з Житомирщини змагалися з 13 командами з різних куточків світу.

Турнір проходив у столиці Німеччини Берліні з 17 до 25 червня. Всесвітні ігри фокусуються не лише на змагальному аспекті, а й розвивальній складовій для учасників з ментальними нозологіями.

Директорка Житомирської спецшколи Світлана Лесик говорить: важко було зібрати команду, яка відповідала б стандартам Спеціальної Олімпіади. Адже багато дітей ще на початку повномасштабного вторгнення виїхали в евакуацію в інші країни. Тому, каже директорка, вирішили об'єднати дві спеціальні школи області.

"В нашій команді було 10 спортсменів: четверо спортсменів з Житомирської політехніки і шестеро спортсменів зі спецшкіл: четверо з Житомирської спецшколи і двоє з Кмитівської спецшколи. Потрібно було дуже виважено, швидко, оперативно готуватися. У нас є досвід партнерства з Житомирською політехнікою. Вони знають наші теми. Вони ходять до нас в гості, ми до них, і Кмитівська школа також. Тому ми дуже раді, що знайшли таких надійних партнерів, і почали готуватися. Підготовка тривала з листопада. Це дуже швидко. Вивести дітей на таку арену це велике потрясіння і емоційне навантаження і на дорослих, і на дітей. Це велике випробування. Але ми достойно з цим впоралися", – каже Світлана Лесик.

Світлана Лесик
Світлана Лесик. Житомир, 27 червня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

У Житомирі вітали баскетбольну збірну області
Житомир, 27 червня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

"В спорті найголовніше – об’єднатися разом і перемогти разом, – каже учасниця Спеціальної Олімпіади Віталія Дмитрук, яка є ученицею Житомирської спецшколи. – В Німеччині все було класно, всі інші країни нас підтримували оплесками, фотографувалися з нами. Мені сподобалося. У майбутньому я хочу іще поїхати на змагання. Гравці нашої команди здружилися і були як одне ціле".

Віталія Дмитрук
Віталія Дмитрук. Житомир, 27 червня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Баскетбольна збірна Житомирської області, яка виборола срібло на Спеціальній Олімпіаді-2023
Житомир, 27 червня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

"Враження неймовірні, тому що рівень змагань дуже високий відчувалася колосальна підтримка світу в нашу сторону, – говорить ще одна членкиня збірної – студентка Житомирської політехніки Вікторія Янушевська. – Відчувалася велика відповідальність, ми розуміли, що до нас дуже багато уваги, і ми повинні зробити все можливе, щоб довести, що Україна гідна бути тут, гідна представляти себе на такому рівні".

Вікторія Янушевська
Вікторія Янушевська. Житомир, 27 червня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

"Незважаючи на те, що у них друге місце, для нас вони – переможці, – говорить заступниця директорки Житомирської спецшколи Ірина Марчук. – Вони зуміли настільки зробити крок вперед у цих змаганнях, зуміли перемогти свій біль, свою невпевненість. Ми молилися, тримали кулачки, писали їм слова підтримки".

Ірина Марчук
Ірина Марчук. Житомир, 27 червня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Андрій Підварко
Андрій Підварко. Житомир, 27 червня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Виконавчий директор Спеціальної Олімпіади України Андрій Підварко каже, що ця олімпіада є подією року.

"Нам є чим пишатися. Я хочу, щоб якомога більше людей знали про Спеціальну Олімпіаду, більше людей знали про людей з інвалідністю, які мають відхилення у розумовому розвитку. Адже, насамперед, вони – спортсмени, які можуть прославляти нашу державу. І як ми пересвідчились у цьому, вони є прикладом для багатьох інших людей", – сказав Андрій Підварко.

Раніше Суспільне повідомляло, що до участі у Всесвітніх іграх Спеціальної Олімпіади-2023 долучилися представники зі 190 країн світу, а це майже сім тисяч спортсменів, які упродовж дев'яти днів змагалися у 26 видах спорту.

Що таке Спеціальна Олімпіада

  • Спеціальну Олімпіаду було створено 1968 року в США як організацію для підтримки й спортивного розвитку людей із ментальною інвалідністю, зокрема через змагання різного рівня: від регіональних до міжнародних. Організацію заснувала американська активістка й сестра 35-го президента США Джона Кеннеді – Юніс Кеннеді Шрайвер.
  • Літні Всесвітні ігри Спеціальної Олімпіади проходять що чотири роки. СО-2023 – 16-та в історії.
  • З 1977 року також існує зимова версія Спеціальної Олімпіади. Останні зимові Всесвітні ігри мали відбутися в 2022-му в Казані, але були скасовані через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. З тієї ж причини спортсмени з Росії та Білорусі наразі усунуті від міжнародних змагань Спеціальної Олімпіади.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок