У Києві протестували автоматизований доступ до укриттів: як це працює

У Києві протестували автоматизований доступ до укриттів: як це працює

автоматизована система доступу до укриття
Автоматизована система доступу до укриття. Фото: КМДА

Електронна автоматизована система доступу до укриттів пройшла тестування у Дарницькому районі Києва. Нею вже почали оснащувати інші столичні сховища.

Про це повідомляє КМДА та КМВА.

Система має чотири варіанти відкриття дверей до сховища, які працюють незалежно один від одного:

  • автоматично, коли в місті оголошується повітряна тривога;
  • дистанційно диспетчером через зв'язок переговорного пристрою;
  • ключем (на зразок ключа до звичайного домофону);
  • через пін-код, який генерується в чат-боті телеграм "Бомбосховища Києва".

Якщо не буде електроенергії, то в системі є власний акумулятор. Вийти із закритого сховища можна безконтактно, піднісши руку до сенсорної кнопки.

Диспетчер може не лише відчиняти двері, а й тримати голосовий зв'язок з відвідувачами та контролювати справність системи. За необхідності, він викличе технічну підтримку для її ремонту.

Мер Віталій Кличко додав, що в укритті з такою системою майже завершили капітальний ремонт. Його площа 140 м² та розраховане воно на понад 200 людей.

"Враховуючи застосування ворогом балістичних ракет, коли вибухи лунають за кілька хвилин після тривоги, важливо, щоб доступ до укриттів був безперешкодним та оперативним. І завдяки таким автоматизованим системам укриття відчинятимуться одразу після сигналу повітряної тривоги", — зазначив столичний голова.

Такі системи планують встановити в майже 3 тисячах укриттів та сховищ Києва.

Що відомо про київські укриття

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, понад третина укриттів у Києві непридатні для використання, вільний доступ мають 2/3 сховищ. Мер Кличко заявив, що загалом 65% сховищ придатні до користування.

8 червня Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану.

Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

На початок