Вісім українських легкоатлетів заявлені на етап Діамантової ліги у Лозанні: хто й коли стартує

Вісім українських легкоатлетів заявлені на етап Діамантової ліги у Лозанні: хто й коли стартує

Вісім українських легкоатлетів заявлені на етап Діамантової ліги у Лозанні: хто й коли стартує
Ярослава Магучіх, фото: GETTY IMAGES

Українці змагаються у стрибках у висоту, штовханні ядра, метанні списа та бігу з бар'єрами.

Cезон 2023 у Діамантовій лізі продовжиться етапом у Лозанні. Змагання у Швейцарії розпочнуться у четвер, 29 червня.

Етап у Швейцарії стане шостим для спортсменів у цьогорічній Діамантовій лізі. І першим після завершення командного чемпіонату Європи, який проходив у межах Європейських ігор у Кракові.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

До етапу Діамантової ліги у Лозанні українські легкоатлети здобули п'ять нагород. Три - на рахунку Марини Бех-Романчук, що виграла дві медалі у потрійному стрибку та одну - у стрибках у довжину.

На шостому етапі Україну представлятимуть вісім легкоатлетів. Дебютують на Діамантовій лізі штовхальник ядра Роман Кокошко, а також метальник списа Артур Фельфнер. Першим буде етап у сезоні й для стрибунки у висоту Катерини Табашник.

Найбільше представництво Україна матиме у стрибках у висоту: крім Табашник, там змагатимуться Ірина Геращенко, Юлія Левченко та Ярослава Магучіх - чемпіонка Європейських ігор-2023. Також Україна буде представлена у жіночому бігу на 400 метрів з бар'єрами, де виступлять Анна Рижикова та Вікторія Ткачук.

Українці на Діамантовій лізі у Лозанні: хто й коли стартує

 • четвер, 29 червня, 19:00. Ірина Геращенко, Юлія Левченко, Ярослава Магучіх, Катерина Табашник (усі – стрибки у висоту)
 • п'ятниця, 30 червня, 20:35. Роман Кокошко (штовхання ядра)
 • п'ятниця, 30 червня, 21:48. Артур Фельфнер (метання списа)
 • п'ятниця, 30 червня, 22:28. Анна Рижикова, Вікторія Ткачук (обидві – біг на 400 м/б)

Що треба знати про старти українців

 • Ірина Геращенко ропочала сезон Діамантової ліги "сріблом" у Рабаті, а у Лозанні проводитиме третій етап на цьому рівні.
 • Юлія Левченко також втретє виступить у сезоні Діамантової ліги. На попередньому етапі у Парижі стрибунка показала найкращий особистий результат сезону – 1.91 метра.
 • Ярослава Магучіх вдруге виступить на етапі Діамантової ліги після того, як розпочала його у Рабаті з найкращого результату сезону у світі – 2.01 метра.
 • Анна Рижикова вчетверте у 2023 році візьме участь на Діамантовій лізі. Найкращий результат легкоатлетка показала в Осло, де стала сьомою у бігу на 400 метрів з бар'єрами.
 • Вікторія Ткачук вдруге у сезоні Діамантової ліги змагатиметься у бігу на 400 метрів з бар'єрами. Найкращий результат – п'яте місце у Флоренції.

Яка конкуренція в українок у їх дисциплінах в Осло

 • стрибки у висоту: Магучіх буде головною претенденткою на перемогу у змаганнях. Її конкуренткою стане австралійка Нікола Оліслагерс, яка у світовому рейтингу йде четвертою, а у нинішньому сезоні повторила результат українки, також стрибнувши на 2.01 метра.
 • штовхання ядра: конкурентом Романа Кокошка у штовханні ядра стане автор світового рекорду у цьому виді спорту Раян Краузер.
 • метання списа: у Лозанні у метанні списа виступить лідер світового заліку та олімпійський чемпіон – Нірадж Чопра. Натомість Фельфнер у цьому ж заліку посідає 28-е місце.
 • 400 м/б: Одна з фавориток змагань у Лозанні – Фемке Бол, яка у рейтингу найсильніших бігунок у світі на цій дистанції займає перше місце та є також дворазовою переможницею Діамантової ліги та чемпіонкою Європи.
На початок