На Прикарпатті вдруге перекрили дорогу через виплати від паводку

На Прикарпатті вдруге перекрили дорогу через виплати від паводку

На Прикарпатті вдруге перекрили дорогу через виплати від паводку Суспільне Карпати

У Галичі, що на Прикарпатті, люди вдруге перекрили дорогу національного значення "Мукачево-Львів". Люди не задоволені тим, як місцева влада оцінила збитки, яких завдала червнева негода.

Протестувальники з гаслом: "Вимагаємо скасувати незаконне рішення сесії" ходять пішохідним переходом. Вони - проти того, що чиновники оцінили збитки лише у 20 тисяч гривень.

В Галичі на Прикарпатті вдруге перекрили дорогу Н-09 "Мукачево-Львів"Суспільне Карпати

В Галичі на Прикарпатті вдруге перекрили дорогу Н-09 "Мукачево-Львів"

Дорогу перекрили приблизно 30 галичан. Впродовж 15-ти хвилин автомобілі не пускають, потім на п’ять хвилин відкривають рух.

Водій Михайло вже близько 10 хвилин стоїть у заторі. Своє прізвище чоловік сказати відмовився. Каже, протестувальників не підтримує: "Я думаю, що треба їхати в Київ до тих, хто дає гроші, і йти туди. Адміністрація Галицька – йти туди. Київ дає гроші на цей потоп. Тут нема чого стояти і зупиняти транспорт. Може хтось їде далеко? Тепер мусить стояти. Отаке моє ставлення".

Водій Микола Семчук також стоїть у заторі. До перекриття ставиться з розумінням: "Я "за". Щоб їм хоча б щось вийшло, щоб недаремно вони так ходили. Цілий день, то цілий день, а що робити? Люди як мають жити? Мені, якби не платили зарплату, то я теж би йшов на протест.

Жителька Галича Галина Петраш розповіла, що живе на одній із тих вулиць, які найбільше постраждали від негоди. За її словами, міська влада каже, що у Галичі жодна будівля не потребує капітального ремонту. Люди із цим не погоджуються.

"Тобто, у нас в будівлі зайшла вода, підлога знищена, знищені стіни і наш мер міста трактує це як поточний ремонт. Він кричить, що капітальний ремонт – це тоді, коли в будинку впала стіна, - говорить жінка. - Хочемо скасувати неправомірне рішення сесії, з яким незгодна більшість людей. Люди знають, що в інших сільських радах, в Ямниці, наприклад, люди матимуть допомогу 50 тисяч. І дуже багато будинків не віднесли до тих, які постраждали від повені. Люди складали дефектні акти, проте міська рада їх не приймає".

Галина Петраш каже, що галичани вже зверталися до райдержадміністрації. Проте там сказали, що допомогти не можуть. Пояснили це тим, що списки на допомогу населенню складає влада міста, тож вирішувати питання треба з ними.

"Поки що можемо вирішити це питання тільки так. Ми повідомили міську владу про те, що будемо тут. Минулого разу ніхто із представників міста до нас не приїхав, був лише представник області. Будемо чекати", - додала протестувальниця.

В Галичі на Прикарпатті вдруге перекрили дорогу Н-09 "Мукачево-Львів"Суспільне Карпати

В Галичі на Прикарпатті вдруге перекрили дорогу Н-09 "Мукачево-Львів"

В Галичі на Прикарпатті вдруге перекрили дорогу Н-09 "Мукачево-Львів"Суспільне Карпати

В Галичі на Прикарпатті вдруге перекрили дорогу Н-09 "Мукачево-Львів"

На перекриття до галичан не прийшов ніхто з влади. Перший заступник міського голови Галича Володимир Чуйко каже, що у списках на отримання матеріальної допомоги від збитків, завданих червневим паводком, вже призначено відшкодування 130 особам. Якщо скасують рішення сесії, то люди залишаться без будь-яких компенсацій.

"Було направлено звернення до Галицької адміністрації, де просили роз’яснити стосовно того, чи може міська рада змінювати категорію, до якої належать будинки. Це якраз те, чого вимагають люди, де будинки були суттєво затоплені. Перевести їх до категорії у 50 тисяч. А ті, яких підтопило на рівні фундаменту, здійснити виплату 20 тисяч", - каже Володимир Чуйко.

Минулого тижня люди також перекривали дорогу у Галичі. Жителі міста близько двох годин ходили через пішохідний перехід, періодично пропускаючи транспорт.

Авторка: Галина Марійчин

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди