В лікарнях Маріуполя місцевих не приймають без російського паспорта — радник мера

В лікарнях Маріуполя місцевих не приймають без російського паспорта — радник мера

В лікарнях Маріуполя місцевих не приймають без російського паспорта — радник мера
Черга до лікарні в окупованому Маріуполі. Фото: Telegram / Петра Андрющенка

Більшість лікарень Маріуполя обслуговує тільки військових РФ. Лікарні, які приймають цивільних, не приймають місцевих без російського паспорта. Про це в ефірі телемарафону "FREEDOM" повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Радник мера розповів, що у місті діє один стаціонар.

"На території міста поблизу лікарні швидкої допомоги побудовано цілком великий, на 68 ліжко-місць, досить місткий, сучасний, новий стаціонар, але він не працює, при ньому діє тільки морг Дійсно, працює один стаціонар. Половина будівлі в другій лікарні, лікарні інтенсивної терапії. Щонайменше половина зайнята під військовий шпиталь. Цього не вистачає навіть 80-90 тисяч людей, які залишаються в місті", — розповів Петро Андрющенко.

За його словами, ніяких покращень з медичної точки зору нема.

"У Маріуполі зростає смертність серед жителів. 150 людей помирало в найбільшу ковідну хвилю. Тоді під час ковіду в місті перебувало 530 тисяч жителів, а на сьогодні щонайменше в п'ять разів менше. Тому зростання не у 2,5 раза, як наводять у ЦНС, а об’єктивно у 8 разів. Складається враження, що пацієнтів тримають на ліках у тому стані, щоб вони просто не вмерли в стаціонарі й могли дістатися додому і потім уже смертність фіксується не в лікарні", — каже Андрющенко.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок