"Задача пілота – весь час дрон повинен бути у маневрі": у Дніпрі діє волонтерська школа аеророзвідки

"Задача пілота – весь час дрон повинен бути у маневрі": у Дніпрі діє волонтерська школа аеророзвідки

"Задача пілота – весь час дрон повинен бути у маневрі": у Дніпрі діє волонтерська школа аеророзвідки
Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

У Дніпрі діє волонтерська школа аеророзвідки. Військових навчають літати на цивільних дронах, за допомогою яких вони розвідують територію та знищують цілі противника.

Як розповів Суспільному співзасновник школи Дмитро, навчання починається з теорії. Першочергове – планування польоту, враховуючи погодні умови та особливості рельєфу місцевості.

"Налагодження комунікації між самою групою аеророзвідки. Як правильно планувати маршрут, як правильно заходити на об’єкт спостереження чи в зону інтересу, щоб це було ефективно і щоб дійсно можна було виявити ворожу техніку, розміщення "живої сили", склади БК, логістику відслідковувати. Робота з радіоелектронною розвідкою, радіоелектронною боротьбою, тобто системи, які створюють перешкоди або системи, які можуть виявити пілота", — говорить він.

Волонтерська школа аеророзвідки у Дніпрі
Дмитро, співзасновник волонтерської школи аеророзвідки у Дніпрі. Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

Далі, за словами Дмитра, починається практичне навчання: як зробити зліт, посадку, як правильно вийти, зайняти ешелон, які висоти треба відпрацьовувати, як виходити взагалі в розвідку.

Один з тих, хто проходить навчання — боєць тероборони Дніпра Артур з позивним "Птаха". На війні чоловік з початку повномасштабного вторгнення. Раніше, каже, працював з дроном іншого типу.

Школа аеророзвідки у Дніпрі
Боєць тероборони Артур навчається у школі аеророзвідки. Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

"Робили скиди, але хотілося вражати ціль самим, бо буває таке, що ти знаходиш ціль, а хтось там недопрацьовує через погану злагодженість чи щось… А хотілося самим бачити ціль та вражати її", — розповів військовий.

Спочатку, каже Артур, намагався самостійно навчитися керувати ударним дроном.

"Виходило дуже погано. Кожен другий політ – ремонт. Тому вирішили знайти курси, на яких можна було б оволодіти на дуже гарному рівні", — сказав він.

У школі навчають працювати із цивільними безпілотниками, зокрема з ударними FPV-дронами, якими керують через спеціальні окуляри.

Навчання у школі аеророзвідки у Дніпрі
Дронами керують через спеціальні окуляри. Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

Інструктор Дмитро зазначає: навчитися літати саме на таких квадрах значно складніше, ніж на "весільних" дронах.

"Вони у нас не літають з точки А в точку Б, туди-сюди по прямій. Ми щодня будуємо їм різні траси і задача пілота – весь час дрон повинен бути у маневрі", — говорить чоловік.

Інструктор в школі аерозвідки
Інструктор Дмитро навчає керувати дронами. Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

Школа аеророзвідки функціонує за рахунок волонтерських коштів. Охочі допомогти можуть зв’язатися з організаторами через соцмережу.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок