У Харкові 40 врятованих тварин з Херсону шукають нові родини

У Харкові 40 врятованих тварин з Херсону шукають нові родини

У Харкові 40 врятованих тварин з Херсону шукають нові родини
Врятовані тварини з Херсона, Харків, червень 2023 року. Фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків

207 тварин з Херсону врятували волонтери з Харківської області. Серед них 85 собак, 91 кіт, 20 курей, 2 півні, індик та троє козенят. Нині для 40 врятованих тварин шукають нові домівки у Харкові.

У яких умовах доводилося рятувати тварин та чи вдалося знайти тимчасові й постійні домівки для врятованих, розповіла Українському радіо Харкова представниця громадської організації "Порятунок тварин Харків" Ярина Вінтонюк.

"Люди допомагали та рятували тварин"

Команда волонтерів працювала у Херсоні дев'ять діб, з 7 по 15 червня, повідомила Ярина Вінтонюк.

"З нашої команди працювали три екіпажі, це дев'ятеро людей. Але до нас долучилися дуже багато жителів не тільки з Харківщини та місцевих, а й зі всієї України. Зокрема, це були миколаївські волонтери, які з першого дня працювали й допомагали тваринам", — розповіла представниця організації.

У Харкові 40 врятованих на Херсонщині тварин шукають нові родини
Врятовані тварини з Херсона, Харків, червень 2023 року. Фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків

За словами Ярини, були люди, які приходили й були готові допомагати, робили все, що необхідно.

"Були ті, які не мали човнів, але були готові з нами спускатись на воду. Були й такі, хто з човнами приходив. Навіть за кордоном люди мобілізувалися та інформаційно допомагали хто чим міг — хтось висилав човни, якісь речі для тварин тощо", — повідомила Ярина Вінтонюк.

Жінка розповіла, що у Херсоні була максимальна точка кооперації: "Дуже багато людей були готові та робили те, що могли, зокрема, рятували тварин та допомагали. Ми були вражені цим".

"Вісім діб ми були у Херсоні, а на дев'яту потрапили у населений пункт поряд із дамбою в село Веселе, звідки до нас надійшли заявки. З другої спроби нам вдалося туди дістатися, бо там дуже небезпечна зона", — сказала Ярина.

Волонтери працювали за зверненнями громадян або організацій.

"Були ті, хто просив за своїх тварин, але крім заявок ми все одно проходили вулицями та дивилися, намагались їх знайти", — пояснила представниця організації "Порятунок тварин Харків".

"Тварин було складно шукати"

За словами Ярини, це була досить непроста робота, тому що перший день волонтери переміщалися на човнах, які не були моторні, і це було складно через рух течії.

"Це все мало свій вплив, тому доводилося швидко адаптуватись. Тварин було складно шукати, бо вони були під завалами. Хтось був притиснений, особливо коти, бо вони просто ховалися під дахами будівель, не йшли у руки. Це займало багато часу, щоб їх виловити", — сказала волонтерка.

Собаки здебільшого швидше йшли на контакт, у котів же проявлявся більший інстинкт самозбереження, розповіла волонтерка: "Вони намагалися врятуватися в тому числі й від рятувальників".

"Впродовж роботи на якийсь день нас обстрілювали. Влучання було у ту точку, де збиралися волонтери. З іншого боку — ти виконуєш свою роботу, але де може бути міна, де вони плавають — невідомо. Спочатку планували, що будемо там і вночі працювати, але побачили, що це неможливо, тому що було багато гострих предметів, і не знали, чи є міни", — сказала Ярина Вінтонюк.

За її словами, спочатку у волонтерів були гумові човни, потім знайшли металевий, тому що гумові швидко рвалися і не давали працювати.

У Харкові шукають домівки для врятованих тварин

Перших 30 тварин, яких врятували на Херсонщині, забрали миколаївські волонтери.

"Вони поїхали в Миколаїв та Одесу, де їх розміщали в клініки та в притулки. Решта тварин, крім свійських, поїхали до нас. Зараз більшість з них перебуває у Харкові: хто — на лікуванні, хто — на перетримці. У частини знайшлись господарі і їх забрали", — сказала представниця організації з порятунку тварин.

У Харкові 40 врятованих на Херсонщині тварин шукають нові родини
Врятовані тварини з Херсона, Харків, червень 2023 року. Фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків

За словами Ярини, на цьому тижні за кордон вивезли одного кота, він поїхав до своєї господарки, яка евакуювалася.

"Частину вже почали забирати. Були охочі, брали в сім'ї, нині ми продовжуємо пошуки родин для тварин", — розповіла жінка.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок