У Великому Глибочку Тернопільського району попрощалися з краєзнавцем, документалістом Мироном Сагайдаком. Чоловікові було 78 років. Про це розповіла депутатка Білецької громади Лілія Лаврів.
Рідні, друзі, колеги та односельці зібралися біля дому Мирона Сагайдака, щоб віддати останню шану.


Похоронна процесія пройшла біля музею Стецьків, який заснував Мирон Сагайдак.

Завідувачка відділення музею Ярослави і Слави Стецьків Ірина Терещук розповідає, знала Мирона Сагайдака з дитинства. Більше 20 років він збирав експонати для музею.
"Музей був найбільшим його досягненням. Саме зародження музею Ярослава Стецька, збір фондів, колосальна бібліотека – це його робота. Він неодноразово зустрічався зі Славою Стецько, вона передала багато матеріалів, які зараз є у фондах музею".

Мироном Сагайдак жив по сусідству з депутаткою Білецької громади Лілією Лаврів. Жінка каже, він встиг оцифрувати свої фільми і зараз їх можна переглянути.
"Фільми, світлини він перевів у цифровий формат в останні свої дні. Він усіх їх систематизував. Там, де справедливість, там був Мирон Іванович. Я його пам’ятаю ще з дитинства. Завжди важливі події не обходились без нього. Він приходив з камерою, фотоапаратом. Потім ми були в будинку творчості школяра, був фотогурток, він з нами багато ходив на екскурсії, все це знімали, він нас розвивав, старався щось вкладати".

Мирон Сагайдак був просвітянином та документалістом, – каже його друг Петро Шимків.
"Найважливіше, що він зафіксував відродження України в 90-их роках. Він фіксував те, як створювалося товариство української мови у 1988-89 роках, потім перші кроки Просвіти. Потім фіксував діяльність Народного руху і як рух перейшов партію. Я впевнений, якби він мав сили, то він зараз і їздив би на війну знімати".

Поховали краєзнавця на місцевому кладовищі у Великому Глибочку.

"Він був щирим і безкорисливим. Він давав, а натомість йому не треба було нічого. Він був простий, спокійний, працював за скромну зарплату", – розповів колега Мирона Сагайдака – Онуфрій Митник.

У Мирона Сагайдака залишилися дружина, дочка, внуки та правнуки.

Що відомо про Мирона Сагайдака
Мирон Сагайдак – автор повного видання біографії Ярослава Стецька, засновник історико-меморіального музею Ярослава Стецька у селі Великий Глибочок. Чоловік до Глибочка приїхав у 1966, багато років пропрацював у сфері аматорського кіно, на телебаченні. Зняв і документальний фільм про Ярослава Стецька. Він 22 роки збирав експонати до музею, записував на камеру спогади про Ярослава Стецька. Музей родини Стецьків відкрили у 2002 році. Мирон Сагайдак отримав відзнаки від обласних відділень товариства "Просвіта" та Братства вояків ОУН-УПА "Лисоня".

Помер краєзнавець 19 червня 2023 року.
23 червня відбулася панахида, на яку прийшли рідні, колеги Мирона Сагайдака та жителі громади.
Читайте також
- У Тернополі презентували книгу пам’яті про режисера Ореста Савку