До нового навчального року у житомирських ліцеях та дитсадках розширять площі укриттів

До нового навчального року у житомирських ліцеях та дитсадках розширять площі укриттів

На облаштування укриттів у ліцеях та дитсадках Житомира планують витратити 35 млн. грн.
Із 1 вересня 2023 року в освітніх закладах Житомира буде більше укриттів. Ілюстративне фото Суспільного Житомир

Загальну площу укриттів в освітніх закладах Житомира до початку наступного 2023-2024 навчального року планують збільшити на 7 тисяч квадратних метрів. Про це під час пресконференції 23 червня розповіла заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова.

За її словами, планується, що з нового навчального року у кожному закладі загальної середньої освіти Житомира кількість дітей, які вчитимуться очно, збільшиться на чверть. І визначальним фактором для цього буде наявність там доступних та безпечних укриттів.

Марія Місюрова розповіла, що вимоги до укриттів у приміщеннях освітніх закладів постійно змінюються
Марія Місюрова розповіла, що вимоги до укриттів у приміщеннях освітніх закладів постійно змінюються. Житомир 24 червня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

"Методичні рекомендації та вимоги до облаштування укриттів постійно змінюються. І умови перебування дітей у них повинні відповідати усім вимогам", – сказала Марія Місюрова.

Згідно із нормами кожне укриття має бути розраховане так, щоб на одному квадратному метрі могла перебувати одна дитина. Тобто, якщо загальна кількість учнів у закладах середньої освіти – 31 тисяча, то загальна площа укриттів має бути 31 тисяча квадратних метрів. Відповідно якщо у дошкільних навчальних закладах навчається 9 тисяч дошкільнят, то загальна площа укриттів має бути 9 тисяч квадратних метрів.

Роботи з облаштування укриттів у навчальних закладах міста тривають постійно. В окремих із них планують побудувати нові.

"На облаштування укриттів в навчальних закладах, збільшення їх площ, а також на виготовлення проєктно-кошторисної документації будівельних робіт наразі потрібно 35 мільйонів гривень. Питання про виділення грошей мають розглянути депутати на засіданні найближчої сесії міськради", – говорить Марія Місюрова

Станом на 23 червня загальна площа укриттів у навчальних закладах Житомира становить майже 20 тисяч квадратних метрів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок