Із бойовим досвідом та після поранень. На Миколаївщині боєць продовжив службу у центрі комплектування

Із бойовим досвідом та після поранень. На Миколаївщині боєць продовжив службу у центрі комплектування

Із бойовим досвідом та після поранень. На Миколаївщині боєць продовжив службу у центрі комплектування
Співробітники районного центру комплектування. Миколаївщина, 23 червня 2023 року. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

З 2014 року у війську, два роки боїв на Сході країни. Військовослужбовець Збройних сил України Дмитро з псевдо "Куба" отримав поранення під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Пів року лікувався, а після продовжив службу в лавах одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Миколаївської області.

Про службу у територіальному центрі військовий Дмитро розповів кореспондентам Суспільного.

Командир центру комплектування поставив задачу підлеглим щодо адресного оповіщення військовозобов’язаних громадян. "Кубі" дають повістки, які він з напарником розвозитиме по кількох населених пунктах Баштанського району.

"Загалом громадяни реагують по-різному під час вручення повісток. В основному малий відсоток реагує тихо, мирно. В цілому всі з якоюсь недовірою, агресією", — розповів військовий.

Командир центру комплектування ставить задачі військовому Дмитру
Командир центру комплектування ставить задачі військовому Дмитру. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

За словами Дмитра, повістки рвуть, викидають, просто відмовляються брати.

"Багато на населення впливають соцмережі. ТікТок, Ютуб, Фейсбук — це все їм вливають у вуха пропагандистські настрої й вже з якоюсь злобою до цього всього ставляться", — каже "Куба".

Нерідко співробітникам центру докоряють.

"Бувало, що від чоловіків, що від жінок, від дружин, від матерів. Що я такий здоровий лоб і нині тут, а мою дитину або чоловіка хочеш відправити. Ну, оскільки я після всього цього пройденого, намагаюсь стримуватись. Знаєте, важко і прикро. Як на мене, легше виконати бойове завдання, ніж вручити оповіщення і пояснити людині, як і що повинно відбуватися", — говорить Дмитро.

Військовослужбовець Дмитро із псевдо "Куба" з колегою по центру
Військовослужбовець Дмитро із псевдо "Куба" з колегою по центру. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Із 2014 по 2016 роки "Куба" воював у складі 79-тої окремої десантно-штурмової бригади. Потім служив у цьому ж військовому комісаріаті. В 2020-му перевівся до 28-мої окремої механізованої бригади. Поранення "Куба" отримав 3-го квітня 2022 року в її складі. У групу Дмитра влучив танк, вижили не всі, говорить чоловік. Через пів року лікування — обмежено придатний старший оператор протитанкового комплексу "Корсар". Згідно з розпорядженням Генштабу продовжив службу у центрі комплектування за місцем проживання.

"Ми не стали нікому тягарями. Просто поранило. В бойовому підрозділі я не можу виконувати ту функцію, що раніше виконував. В мене підрозділ був протитанковий", — зазначив "Куба".

У територіальному центрі комплектування
У територіальному центрі комплектування. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Дмитро не єдиний в територіальному центрі комплектування з бойовим досвідом та після поранень, говорить начальник третього відділу Баштанського районного територіального центру комплектування Сергій Міндьо. Військові виконують роботу відповідно до стану здоров’я.

"Дивимось по ситуації. Дивимось по стану здоров’я. Якщо людина здатна виконувати такі завдання, такі бойові, то залучаємо. Якщо людина не може до цього залучатись, то даємо не таку складну роботу. А саме документація, ведення діловодства", — розповів Сергій Міндьо.

Начальник третього відділу Баштанського територіального центру комплектування Сергій Міндьо
Начальник третього відділу Баштанського територіального центру комплектування Сергій Міндьо. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"Я не бойовий. Але, якщо буде потрібно, я готовий хоч зараз зібратися і йти знову на той самий Бахмут, піти на Запорізький, на Харківський напрямки. Для мене немає нічого нового. Я просто розумію, що це мій обов’язок", — наголосив боєць Дмитро.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок